Цієї суботи Полтава вперше прийме змагання Національної серії України з драгрейсингу

У суботу, 24 червня, на злітній смузі аеропорту «Полтава» відбудеться першість з драгрейсингу (заїзди на авто по прямій на чверть милі). Пілоти змагатимуться в І етапі Національної серії України. Чемпіонат подібного типу Полтава приймає вперше.

24 червня всі дороги місцевих поціновувачів автоспорту вестимуть на летовище аеропорту «Полтава», що у приміській Супрунівці. Тут відбудуться змагання з драгрейсингу. Пілоти стартуватимуть на прямій ділянці у 402 метри (тобто, чверть милі).

Нині цей вид спорту з порожніх нічних вулиць мегаполісів впевнено перебирається на пристосовані для цього траси, а з нелегального перетворюється на цілком офіційний. 

В Україні змагання проводяться у різних містах. Зокрема, у Києві, Вінниці, Полтаві. Проте, старти в рамках Національної серії України «Ukrainian drag series» у нашому місті пройдуть вперше. Що не заважає розмаху дійства.

— Зараз для участі зареєструвались три десятки пілотів, — розповідає співорганізатор змагань Дмитро Кустуров. — Їдуть з різних міст. Полтавців же поки четверо.

Наше місто на стартах презентують Максим Подоляка, батько й син Станіслав та Дмитро Білогубцеви та Олег Крикотенко. Максим стартуватиме на «Porsche 911», Станіслав Білогубцев — на «Chevrolet Corvette», його син Дмитро змагатиметься на «Subaru Impreza», а от Олег Крикотенко долатиме дистанцію на ВАЗ-2113.

Афіша змагань Афіша змагань

Учасники І етапу Національної серії України змагатимуться в 6 класах, що сформовані в залежності від об’єму двигуна та приводу авто. За виступ кожному пілоту нарахують певну кількість балів. Як наслідок, після 3 етапів турніру переможці зможуть отримати звання кандидатів у майстри спорту з драгрейсингу.

Спонсором першості виступила відома у Полтаві мережа магазинів «Автохімкомплект». Бренд працює на місцевому ринку вже 11 років і за цей час зарекомендував себе як соціально-відповідальна компанія. 

— Ми підтримуємо розвиток автоспорту, тому й вирішили допомогти організаторам, — говорить директор мережі «Автохімкомплект» Катерина Шаблій. — Переможцям вручимо призи від нашої компанії, які допоможуть їм полагодити авто після важких стартів.

Представники фірми, принагідно, запрошують всіх автолюбителів привести до ладу власні машини, завітавши до фірмових магазинів на Зіньківській, 14 та Великотирнівській, 40-Б або заїхавши на СТО на Половка, 70-Б.

Магазин «Автохімкомплект» на Зіньківській, 14 Магазин «Автохімкомплект» на Зіньківській, 14

На всіх же поціновувачів потужних двигунів та швидкої їзди організатори чекають цієї суботи, 24 червня, на злітній смузі аеропорту «Полтава» (с. Супрунівка). Старт І етапу Національної серії України з драгрейсингу — о 12:00. Вартість вхідного квитка для глядачів — 50 грн.

Андрій ПЕТРОВ