Центральний вхід до Кадетського корпусу «заварять» решіткою, а паркан замінять на захисні екрани

Кадетський корпус у Полтаві Кадетський корпус у Полтаві | Фото Миколи Лисогора

Замість напівзруйнованого паркану історичну будівлю закриють металевою решіткою, а пішоходів убезпечать захисними екранами

Історичній будівлі Кадетського корпусу у Полтаві замість реконструкції або консервації хочуть надати хоч мінімально достойного вигляду. Про це «Полтавщині» повідомив заступник міського голови Полтави Андрій Лямін:

— У планах демонтувати залишки паркану, металеві листи з якого просто зникли. Натомість місто планує закрити тротуар зверху — спеціальними захисними екранами, а центральний вхід до будівлі заварити металевою решіткою. Встановлювати решітки в інші входи не будемо, бо тоді доведеться винаймати охорону. Також побілимо стіни першого поверху, встановимо попереджувальні таблички, що прохід там небезпечний.

Монтаж захисних екранів

Віталій Гонтарь, працівник тролейбусного управління Віталій Гонтарь, працівник тролейбусного управління

Ці кроки не є початком консервації будівлі:

— Це косметичний ремонт. На мою особисту думку, консервація — не вихід, є тільки передпроектна пропозиція, суми на саму консервацію постійно збільшуються. Потрібна тільки реставрація коштом інвестора.

У лютому 2016 року голова управління капітального будівництва виконкому Володимир Годня повідомив, що проект консервації, розроблений державною установою «Міськбудпроект», уже готовий. Він передбачав монтаж автентичного металевого куполу, покрівлі зеленого кольору, фанерних листів на вікнах, системи водовідведення, а також зведення двометрового непрозорого паркану, організації зовнішнього освітлення та охорони. В проект були закладені і внутрішні роботи. Кошторис робіт складав 14 млн грн. Додатково була потрібна проектно-кошторисна документація вартістю 590 тис грн, яка у майбутньому дозволила би оголосити та провести відповідний тендер. За словами Володимира Годні, гарантія збереження будівлі після консервації — 10 років.

Народний депутат Костянтин Жеваго неодноразово заявляв, що він має бажання викупити у міста історичну будівлю. Втім, Мінкульт відповів, що пам’ятка архітектури національного значення не підлягає приватизації.

Вже у лютому цього року стало відомо про компромісний варіант — Костянтин Жеваго реконструює будівлю без права власності на неї, але за це отримує право на навколишні території.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»