Центр дозвілля в Гоголевому відреставрують раніше зазначеного строку

Сьогодні представники Полтавської ОДА перевірили хід виконання робіт з реконструкції Центру дозвілля в Гоголевому. Раніше він був будинком культури. З місцевим керівництвом замовник та підрядник внесли додатки до проекту та розпланували подальші етапи робіт. Будівельні роботи тут закінчать вже цього року.

Реконструкцію будинку культури перевірили заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан, а також представники підрядника та місцеве керівництво. 

На барельєфах фасаду художник зобразить відомих на Полтавщині особистостей. Одним з них буде Микола Гоголь. Комісія доручила майстру обрати портрети цих людей та почати роботи. 

На виїзній нараді також вирішили змінити котли та вікна, що встановили у будівлі 10 років тому, на нові. 

— До кінця року будівельники завершать усі внутрішні та зовнішні інженерні мережі. До початку холодів закінчать зовнішнє оздоблення та теплогенераторну кімнату. Заплановані на цей рік роботи виконають вже в жовтні-листопаді. Наступного року робочі встановлять все звукове та світлове обладнання і фінішне оздоблення, — зазначив Тимофій Голбан.

Тимофій Голбан та підрядник вносять зміни до проекту Тимофій Голбан та підрядник вносять зміни до проекту

Замовник об’єкту та працівники культури місцевого виконкому також обговорили спірне питання щодо розмірів сцени відносно глядацької зали. Її не збільшуватимуть аби залишити перший ряд зали для людей з обмеженими можливостями. Для них також побудують пандуси та повісять необхідні таблички. 

На другому поверсі Центру облаштують музей. В експозиційно-виставковій залі розміщуватимуть пересувні виставки. Щоб зробити повноцінну картинну галерею тут зроблять спеціальні заглибини. До ніш проведуть дроти для світлодіодів та додаткового освітлення експозиційної зали. На вікна почеплять жалюзі від надмірного світла.

Виїзна нарада

Замовник та представники підрядника обговорюють питання на території майбутнього Центру дозвілля Замовник та представники підрядника обговорюють питання на території майбутнього Центру дозвілля

Це перший об’єкт в області, де Департамент використає сонячну електричну станцію. Її встановлять на даху майбутнього Центру. Сонячні батареї забезпечать електроенергією весь комплекс. Для них вже встановили відповідні кріплення. В будівлі розмістять акумуляторну, через яку передаватиметься сонячна енергія. Облдерж адміністраця запровадить такий спосіб енергоефективності і на інших об’єктах. Адже сонячні електростанції заощаджують електроенергію та зберігають природу. До того ж, це — економія бюджетних коштів.

Будинок культури разом з музеєм за минулий рік роботи заробив 207 тисяч гривень, цього року — вже 200 тисяч. Центр дозвілля планує і надалі приймати великі мистецькі колективи та багато відвідувачів. Тому на нараді вирішили облаштувати більше туалетних кабінок, ніж планувалося. Для виступаючих в гримерних зробили душові та окремі туалети. 

— Ми задоволені станом робіт. Обговорили, які з них завершуємо у цьому році, намітили плани на наступний рік. Ми плануємо привести центр та садибу в належний вигляд до 210 річниці від Дня народження нашого земляка Миколи Гоголя, — розповів Олег Пругло. 

Тимофій Голбан та Олег Пругло перевіряють сцену в Центрі дозвілля Тимофій Голбан та Олег Пругло перевіряють сцену в Центрі дозвілля

Оновлена будівля стане не тільки енергоефективною, ще пожежобезпечною. Для цього відновлять стару водойму та зроблять другу, як це потрібно за правилами.

Робоча бригада випереджає графік. Вони закінчать будівельні роботи вже цього року, а оздоблювальні продовжать наступного. З листопада до березня об’єкт не реставруватимуть. Обладнання залишиться під наглядом охорони. У парковій зоні докладуть плитку, змінять стару альтанку, зведену за малюнками Миколи Гоголя. Також вирішать питання з гротом, який опинився на краю водойми. Для збільшення фінансування Департамент будівництва подасть документи на європейський грант з туризму. 

— Ми зробимо цей Центр дозвілля сучасним та зручним для всіх. Автономність забезпечить сонячна електростанція. Людям з обмеженими можливостями стане легше відвідувати культурний центр — ми створимо тут усі необхідні умови, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Радий, що роботи зачеплять і паркову територію музею, аби вона вигадала привабливіше для туристів та місцевих.

Прес-служба Полтавської ОДА