Триває розслідування справи проти посадовців ПАТ “Полтаваобленерго”

Слідче управління ГУ Нацполіції у Полтавській області проводить досудове розслідування проти ПАТ “Полтаваобленерго”. Суть справи — у груповому привласненні коштів та зловживанні службовим становищем, інформує прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ.

Так, у Полтавському тервідділенні АМКУ виявили зловживання монопольним становищем на ринку виробництва трансформаторного обладнання з боку ПАТ “Запоріжтрансформатор”.  

Слідче управління ГУ Нацполіції у Полтавській області проводить досудове розслідування проти ПАТ “Полтаваобленерго”. Суть справи — у груповому привласненні коштів та зловживанні службовим становищем, інформує прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ.

Провадження супроводжують також фахівці у сфері економічної безпеки СБУ.

Відповідно до інформації ПАТ “Запоріжтрансформатор”, це підприємство у 2013 році поставляло обладнання власного виробництва для об’єктів “Полтаваобленерго”. У тому ж році запоріжці поставляли аналогічне обладнання до “Сумиобленерго”, “Чернігівобленерго”, “Вінницяобленерго” та “Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат” за різними цінами.  

Компанія експортувала таке ж обладнання до Російської Федерації та Казахстану. Але “Запоріжтрансформатор” поставляв обладнання у Росію за ціною на 26% нижчою, ніж в Україні. У випадку з Казахстаном — за ціною, нижчою на 91%.

У Полтавському тервідділенні АМКУ встановили, що у 2013 році “Запоріжтрансформатор” мав ознаки монопольного становища на українському ринку виробництва трансформаторного обладнання. А саме — у сегменті силових трансформаторів 35-220 кВ.

Підприємство поставляє продукцію до Росії та Казахстану за значно нижчими цінами, ніж в Україні, через велику конкуренцію.

А у межах нашої країни, маючи ознаки монополії на ринку, застосовує різні цінові умови.

Тому дії ПАТ “Запоріжтрансформатор” містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Це зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку виробництва трансформаторного обладнання за 2013 рік. Воно проявляється у застосуванні різних цін до рівнозначних угод із покупцями без об’єктивних причин.

Вартість обладнання впливає на подальше встановлення тарифів на постачання та передачу електроенергії.

Дії ПАТ “Запоріжтрансформатор” могли мати наслідком можливе завищення тарифів на постачання та передачу електроенергії, тобто могли завдати збитки споживачам цих послуг

— вважає голова Полтавського тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

У Полтавському АМКУ звернулися до голови АМКУ Юрія Терентьєва, який надасть дозвіл на початок розгляду справи “Запоріжтрансформатора” та прийняття  рішення.

Крім того, тервідділення направило листи про хід проведення дослідження до слідчого управління ГУ НП в Полтавській області, прокуратури Полтавської області та Управління СБУ у Полтавській області.