Триває підготовка до відзначення 180-річчя Олексія Бутовського

Пам'ятник Олексію Бутовському у ПолтавіПам’ятник Олексію Бутовському у Полтаві | Фото: poltava.to

У Полтавській ОДА обговорили святкування з ювілею нашого земляка — видатного спортивного функціонера Олексія Бутовського.

Участь у ній взяли голова ОДА Валерій Головко, голова регіонального відділення НОК Олександр Удовіченко, представники департаментів обласного виконавчого органу влади та поліції. Учасники наради внесли зміни та зауваження до робочого плану заходів.

У червні до Полтави приїде багато запрошених осіб.

— Говорили з колегами про розміщення гостей, екскурсії, поїздки на спортивні об’єкти. Окрема розмова була із представниками поліції — про дотримання порядку і спокою як під час урочистостей, так і під час вуличних акцій та семінару-наради Національного олімпійського комітету, — прокоментував нараду Валерій Головко.

Олександр Удовіченко і Валерій Головко Олександр Удовіченко і Валерій Головко

З нагоди ювілею видатного вченого-практика, одного із засновників Олімпійського руху Олексія Бутовського низка заходів у Полтаві відбудеться вже 14-16 червня. Всі вони у першу чергу покликані популяризувати постать видатного земляка, іменем якого названий стадіон в Полтаві. Також завдяки події Полтавщина зможе показати всій Україні свої спортивні досягнення.

Частина запланованих заходів буде пов’язана безпосередньо із вшануванням Бутовського, який народився в містечку П’ятигірці Кременчуцького повіту (нині Лубенського району). У музеї фізичної культури, спорту і олімпійського руху, що в будівлі стадіону «Ворскла», відкриється його іменна музейна кімната. До пам’ятника Бутовського покладатимуть квіти. Присутніх розважатиме полтавський гурт «Живі барабани». На Олімпійській алеї, що поруч із стадіоном «Ворскла», запрошені гості, олімпійські чемпіони, керівники області, міста та ректори ВНЗ висадять дерева.

Урочисті збори з нагоди 180-річчя спортивного функціонера відбудуться у театрі імені Гоголя. Окрім традиційного концерту на сцені ми побачимо ветеранів спорту. Лауреати премії імені О.Д. Бутовського отримають заслужені нагороди від Полтавської обласної ради у двох номінаціях.

Нарада щодо відзначення Бутовського Нарада щодо відзначення 180-річчя Олексія Бутовського

Роман Товстий і Олександр Буцький Роман Товстий і Олександр Буцький

Учасники наради Учасники наради

Полтавці та гості нашого міста не лише вшановуватимуть постать видатного земляка. Відбудеться семінар-нарада Національного олімпійського комітету. Там буде, про що поговорити: згадають і про результати останніх Олімпійських ігор, і про розвиток різних видів спорту в країні та на Полтавщині зокрема. Власне, запланована зустріч голови Національного олімпійського комітету Сергія Бубки з керівництвом Полтавщини та обласного центру. Також представники НОК дадуть прес-конференцію.

У той же час буде маса цікавих заходів для всіх, хто цікавиться спортом. На базі ДЮСШ № 4 Полтави майстер-клас з боксу проведе чемпіон світу Олександр Хижняк. Як запасний варіант розглядаються показові виступи з художньої гімнастики, вільної боротьби, тхеквондо на базі СК ГУНП «Динамо». Літо — час відкриття спортивної зміни на учбово-тренувальній базі обласної ДЮСШ «Олімпійські надії». Цьогоріч ця подія буде приурочена до ювілею Бутовського.

Серед інших цікавих зустрічей — лекція бронзової призерки Олімпійських ігор Олени Говорової. Свою нагороду вона виборола на сіднейській Олімпіаді в потрійному стрибку.

Довідково. Олексій Дмитрович Бутовський (9 червня 1838 — 25 лютого 1917) — член першого складу і один із засновників Міжнародного олімпійського комітету та сучасного Олімпійського руху, генерал-лейтенант Російської імператорської армії, викладач Полтавського кадетського корпусу та спортивний функціонер. Він залишив понад 70 друкованих видань з фізичного виховання та його історії. Ці розробки Бутовского в тих чи інших формах увійшли в практику в різних навчальних закладах Російської імперії, а згодом в СРСР.

Прес-служба Полтавської ОДА