Тричі судимий полтавець отримав 3 роки ув’язнення за стрілянину в АТБ

Тричі судимого полтавця, який вчинив стрілянину в АТБ через викрадений дезодорант, засудили вчетверте — до 3 років позбавлення волі

Київський райсуд Полтави виніс вирок полтавцю Павлу Сичинському, який у вересні минулого року вчинив стрілянину через викрадений ним дезодорант. Головуючий суддя Ольга Логвінова присудила йому 3 роки і 3 місяці ув’язнення. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, 38-річного полтавця затримали поліцейські, які прибули на виклик з приводу стрілянини в АТБ по вул. Ковпака 2/1. Як пояснили охоронці, чоловік намагався винести дезодорант, сховавши його під пахвою. Коли ті запропонували розплатитися або зачекати приїзду правоохоронців, полтавець вчинив опір, а потім дістав пістолет та вистрілив.

Згідно з даними реєстру судових справ, Павло Сичинський знайшов пістолет із патронами у серпні десь на Браїлках. Він є вогнепальною зброєю, переробленою зі стартового пістолету Ekol Major калібру 9 мм. Патрони також були переробленими і придатними до стрільби.

На судовому засіданні Павло Сичинський заявив, що пістолет належить не йому, а його знайомому. Саме йому той мав віддати сумку зі зброєю, яку знайомий забув у машині обвинуваченого. Перед передачею полтавець зайшов до АТБ, щоб купити їжі, і просто забув заплатити за дезодорант. За словами Сичинського, охоронці самі спровокували бійку, а пістолет він вийняв, щоб просто показати.

Охоронці ж дали покази, що обвинувачений погрожував застосувати пістолет і навіть вистрілив. Гільза застрягла у середині, тому правоохоронці її не знайшли. Це підтвердив і есперт-криміналіст, яка оглядала пістолет.

СТРІЛЯНИНА В ПОЛТАВСЬКОМУ "АТБ"

Врахувавши усі покази та матеріали справи, суддя Ольга Логвінова винесла наступний вирок. Вона визнала Павла Сичинського винним у незаконному поводженні зі зброєю та хуліганстві. Тому призначила йому 3 роки і 3 місяці позбавлення волі.

При цьому суддя врахувала і те, що полтавець був уже тричі судимий:

  • 27.09.2001 (Київський райсуд Полтави) — 5 років ув’язнення за крадіжку та неналежне виконання обов’язків як медичного чи фармацевтичного працівника;
  • 07.02.2005 (Крюківський райсуд Кременчука) — до 9 років ув’язнення за умисне тяжке тілесне ушкодження;
  • 18.03.2008 (Дзержинський райсуд Харкова — до 5 років ув’язнення за злісну непокору адміністрації в’язниці.

Таке рішення суду є нетиповим у справі покарання осіб, пов’язаних із зброєю. Для порівняння, за продаж 6 гранатометів із зони АТО полтавець отримав три роки умовно, за зберігання чотирьох гранат та пістолету мешканцю Миргородщини призначили один рік умовно, а за носіння гранати мешканець Великобагачанського району отримав два роки умовного строку.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»