Три випадки грубого порушення Правил рибальства викрили на Полтавщині за чотири дні

Факт риболовлі 15 червня на території РПЛ «Нижньоворсклянський» Факт риболовлі 15 червня на території РПЛ «Нижньоворсклянський»

Інспектори Полтавського рибоохоронного патруля в Кобеляцькому районі викрили порушників, що рибалили в ландшафтному парку, у Великобагачанському — любителів електролова та на Глобинщині незаконну скупку риби.

Зазвичай Полтавський рибоохоронний патруль розповідає про стандартні порушення Правил любительського та спортивного рибальства — рибальство в заборонений час чи в забороненому місці. Попри закінчення сезону нерестової тиші останній тиждень видався врожайним на грубі порушення законодавства. Коментує ситуацію керівник Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич:

— Стандартні порушення під час нересту — це рибальство в забороненому місці або з використанням кількох вудок чи човна. Але є такі способи, що заборонені цілий рік. Наприклад, це рибальство за допомогою електроструму чи в заборонених, заповідних зонах.

Так, 15 червня старшого державний інспектор відділу рибоохоронного патруля № 1 та працівник Сектору водної поліції відділу превенції Кременчуцький відділ поліції ГУНП в Полтавській області проводили спільні рибоохоронні заходи. Близько шостої ранку на території регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» вони спіймали порушника.

Факт риболовлі 15 червня на території РПЛ «Нижньоворсклянський» Факт риболовлі 15 червня на території РПЛ «Нижньоворсклянський»

На Кам’янському водосховищі поблизу села Світлогірське Кобеляцького району чоловік рибалив незаконним способом, а саме за допомогою заборонених знарядь лову. 66-річного рибалку викрили на гарячому: у нього вилучили 7 ліскових сіток, пластиковий моточовен та двигун.

— Попри те, що сезон нерестової тиші закінчився 10 червня, рибалити в на території регіонального парку забороненого, — розповідаєОксана Кулинич. — Це територія, що охороняється державою, тому будь-яке порушення вважається грубим і суми штрафів більші, ніж зазвичай.

Порушник виловив 37 кг риби на території парку: два сома, одного сазана, три лящі, сім линів, 11 судаків, 10 пліток, 17 плоскирок, 15 краснопірок 44 сріблястих карасі та 125 окунів. Сума збитків. Завданих природі, складає 39 тис. 369 грн:

— Сума збитків, завданих природі обраховується за кожну рибину не залежно від розмірів, — пояснює Оксана Кулинич. — Так, за один екземпляр риби доведеться сплатити 170 грн; судака — 510 грн; лина — 119 грн. Сума набігає чималенька, але порушників це не зупиняє.

Відомості про подію внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 249 Кримінального кодексу України

В суботу 16 червня спіймали чоловіків, що рибалили за допомогою електролова. Цього разу рибоохоронний рейд провели спільно з єгерською службою та працівниками поліції Великобагачанське відділення поліції ГУНП в Полтавській області. Близько 15-ї на річці Псьол біля села Білоцерківка Великобагачанського району затримали двох жителів Хоролу. Чоловіки ловили рибу з гумового човна за допомогою саморобного перетворювача струму та акумуляторної батареї. При затриманні в човні знаходилося три виловлених сома (приблизна вага 3 кг). 

— Чоловіки встигли виловити всього три сома, — продовжує Оксана Кулинич. — Але штраф за кожного складає 425 гривень або одна тисяча 275 гривень штрафу за весь улов. Згідно зі статтею 85 частиною 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення застосування електроструму — це грубе порушення правил рибальства. Тому громадяни повинні сплатити ще штраф від 510 до 850 гривень.

Порушники у скоєному зізналися. За фактом склали два адмінпротоколи. Човен, акумуляторну батарею, перетворювач струму (сомолов) у них вилучили та передали на зберігання до Великобагачанського відділу поліції.

Човен та обладнання для електролова, що виявили 18 червня Човен та обладнання для електролова, що виявили 18 червня

Три сома, спійманих за допомогою електролова 18 червня Три сома, спійманих за допомогою електролова 18 червня

Човен та обладнання для електролова, що виявили 18 червня Човен та обладнання для електролова, що виявили 18 червня

Третій випадок трапився у понеділок 18 червня. Інспектори відділу рибоохоронного патруля № 2 Полтавського рибоохоронного патруля виявили факт незаконної скупки риби. Близько 10-ї ранку неподалік села Мозоліївка Глобинського району зупинили авто з причепом. При огляді у причепі легкового автомобіля мешканця Глобинського району знаходилася свіжовиловлена риба, а саме: 23 кг сріблястого карася, 60 кг плітки та 170 кг — ляща.

Незаконна скупка риби 18 червня Незаконна скупка риби 18 червня

Всього у чоловіка виявили 253 кг риби. Водій не зміг надати інспекторам жодних документів, які засвідчують законність придбання риби та сертифікату якості. Тому патрульні задокументували це порушення. Вилучену рибу залишили порушнику на зберігання до рішення суду. 

— Згідно чинного законодавства ми можемо як вилучати рибу, що придбана незаконним способом, так і залишати на зберігання порушник, — розповідає очільниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області. — Це регламентується Постановою Кабміну № 1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним».

По даному факту склали адміністративний протокол за частиною першою статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля Полтавщини: 050-747-25-79 та 096-907-50-08.

Полтавський рибоохоронний патруль