Три нових та один капітально відремонтований тролейбуси сьогодні виїхали на полтавські маршрути

Сьогодні КП «Полтаваелектроавтотранс» презентувало нові тролейбуси типу Богдан-Т70117, закуплені по Програмі розвитку міського електротранспорту в м. Полтава, та один капітально відремонтований, модернізований і переобладнаний тролейбус ЮМЗ-Т2П.

У липні минулого року, за Програмою розвитку міського електротранспорту, виділили майже 25 мільйонів гривень на придбання п’ятьох нових тролейбусів для перевезення пасажирів. У лютому 2017-го два з них виїхали на маршрути, а сьогодні до них приєдналися ще три.

Міський голова Олександр Мамай особисто оглянув тролейбуси: 

— Новий електротранспорт повністю відповідає українським і міжнародним стандартам. Безумовно, придбання цих транспортних засобів значно полегшить полтавцям умови пересування. Перехід на такі тролейбуси зробить якіснішою послугу пасажирських перевезень у місті. Разом з тим, ми вирішили капітально ремонтувати та пристосовувати до сучасних вимог старі тролейбуси.

Міський голова спілкується з працівниками КП «Полтаваелектроавтотранс» Міський голова спілкується з працівниками КП «Полтаваелектроавтотранс»

Міський голова Олександр Мамай оглядає новий тролейбус Міський голова Олександр Мамай оглядає новий тролейбус

У 2016 році відновлено програму переобладнання двосекційних тролейбусів типу ЮМЗ-Т1 на односекційні ЮМЗ-Т2П та виділено майже 1 мільйон гривень з міського бюджету:

— Новий тролейбус коштує майже 5 мільйонів гривень, а на відремонтований старий потрібно витратити 1 мільйон, — говорить Олександр Мамай. — Економія — майже 4 мільйони гривень. Ці кошти можна спрямувати на заробітну плату, на пільговий проїзд для пенсіонерів. Відремонтований транспорт за характеристиками майже не поступається щойно придбаному. Наше завдання сьогодні — ремонтувати один-два тролейбуси на рік та пускати їх на маршрути. 

Переобладнаний тролейбус ЮМЗ-Т1 1998 року випускуПереобладнаний тролейбус ЮМЗ-Т1 1998 року випуску

Депутат міської ради, директор Полтавського ремонтно-механічного заводу Вячеслав Федоряка Депутат міської ради, директор «Полтавського ремонтно-механічного заводу» Вячеслав Федоряка

Так, на переобладнання відправили тролейбус ЮМЗ-Т1 1998 року випуску. Ремонт здійснювали на Полтавському ремонтно-механічному заводі. Його директор — депутат міської ради Вячеслав Федоряка розповів, що 90% деталей тролейбусу замінено на нові:

— Тут усе повністю модернізоване, задіяні нові технології, використані сучасні матеріали. Після чотиримісячного ремонту ми отримали якісно новий та енергоощадний тролейбус, ресурс якого продовжено щонайменше на три роки.

Міський голова Олександр Мамай та Вячеслав Федоряка оглядають відремонтований тролейбусМіський голова Олександр Мамай та Вячеслав Федоряка оглядають відремонтований тролейбус

Для підвищення якості ремонту при переобладнанні провели модернізацію основних систем тролейбуса. Зокрема, встановили нові вікна з вклеєним склом, осучаснили пасажирський салон, оснастили його новими комфортабельними сидіннями та діодним освітленням. Окрім цього, встановили новий статичний перетворювач 550/28В замість генератора для живлення низьковольтної бортової мережі, новий компресор для живлення пневматичної системи, а також інформаційну систему зі світлодіодними покажчиками маршрутів.

Міський голова вдячний Вячеславу Федоряці за підтримку та співпрацю в питанні модернізації електроавтотранспорту, оскільки вже сьогодні полтавці змогли оцінити результати виконаної роботи.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради