Троє затриманих у парку «Перемога» грабіжників вимагали у студента гроші за збереження таємниці

Полтавська прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно трьох полтавців, які вимагали гроші у студента і були затримані у парку «Перемога»

Полтавська місцева прокуратура затвердила і направила до суду обвинувальний акт щодо трьох мешканців Полтави, затриманих за вимагання та пограбування. Одного з них вже притягували до відповідальності за вимагання та розбій. Про це повідомив прокурор Полтавської місцевої прокуратури Дмитро Вітко.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року у Полтаві, у парку «Перемога» поліція «на гарячому» спіймала банду, яка грабувала людей та вимагала гроші.

За повідомленням прокуратури, напередодні до поліції звернувся 22-річний студент полтавського університету (ПолтНТУ — за даними реєстру судових рішень). Він повідомив, що група невідомих чоловіків силоміць заштовхнула його в автомобіль та відвезла до лісового масиву. Там юнака побили і почали вимагати тисячу доларів. Через застосовані насильство та погрози потерпілий змушений був погодитися.

Коли вони повернулися до Полтави, студент зняв із картки та віддав 10 тис. грн. і мобільний телефон. Проте чоловіки продовжували погрожувати юнаку. За тиждень, під час передачі чергового траншу (5 тис. грн.) групу затримали правоохоронці.

За даними реєстру судових рішень та офіційного сайту суду, до злочинної групи входило троє осіб:

  • Роман Колмаков;
  • Руслан Данчін;
  • Олександр Пальонка.

11 листопада вони під’їхали до ПолтНТУ і через третю особу покликали потерпілого. Коли він вийшов, двоє з них взяли хлопця за руки з обох сторін та всадили до автомобіля, де сидів третій спільник. У лісосмузі його побили і пригрозили, що розголосять про нього інформацію, яку той хотів зберегти у таємниці. У якості відкупу вимагачі зажадали близько 10 тис. грн та його iPhone 6S. Та цим студент не зміг відкупитися. До остаточної суми йому не вистачало 5 тис. грн, під час передачі яких поліція і затримала нападників.

Усім трьом повідомили про підозру за ч.2 ст.186 ККУ (грабіж, вчинений за попередньою змовою групою осіб) та ч.2 ст.189 ККУ (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

За рішенням Октябрського райсуду, одразу після затримання одного з підозрюваних на два місяців взяли під варту, двох інших — посадили під домашній арешт. Перший оскаржив рішення в апеляційному суді і також вийшов під домашній арешт. Йому будо заборонено виходити з помешкання з 20:00 до 6:00. Пізніше ще одному підозрюваному також вдалося полегшити запобіжний захід на домашній арешт з 20:00 до 6:00.

Обвинувальний акт по суті розглядатиме Октябрський райсуд Полтави. Чергове засідання по справі відбудеться 22 лютого.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»