Троє депутатів Полтавської міської та обласної рад не подали електронні декларації

Микола Шимка, Владислав Кива та Дмитро Батигін Микола Шимка, Владислав Кива та Дмитро Батигін

У Полтаві двоє депутатів міськради та депутат облради проґавили строк подання декларацій на місяць

На Полтавщині є три депутати, які досі не заповнили електронні декларації про доходи за 2016 рік. Двоє з них є депутатами Полтавської міськради, третій — обласної. Про це «Полтавщина» дізналася, проаналізувавши відповідні дані офіційного сайту НАЗК.

Отже, у реєстрі декларацій відсутні документи таких депутатів:

ПІБ Рада Фракція
Батигін Дмитро Сергійович Полтавська міська Рідне місто
Кива Владислав Миколайович Полтавська міська Совість України
Шимка Микола Федорович Полтавська обласна Радикальна партія Олега Ляшка

Щоб з’ясувати, чому склалася така ситуація, ми спробували зв’язатися із цими декларантами. Отримати коментарі у розумні строки нам не вдалося. Телефон Дмитра Батигіна, вказаний на сайті Полтавської міськради як контактний, вимкнений. Вдадислав Кива відповів на дзвінок і запитав, звідки редакція дізналася його номер (він також вказаний на сайті міськради). Після пояснень він відповів що перебуває на нараді і попросив передзвонити за годину, але більше не відповідав. Телефон Миколи Шимки, вказаний на сайті Полтавської облради, також не відповідає.

Телефон Владислава Кива на сайті Полтавської міськради Телефон Владислава Кива на сайті Полтавської міськради

Зазначимо, що кінцевий строк подання декларації депутатами місцевих рад минув майже місяць тому — 1 травня. Таким чином, депутати порушили закон «Про запобігання корупції». Згідно зі ст. 3661 Кримінального кодексу України, неподання або невчасне подання декларацій карається штрафом від 42,5 тис. грн до 51 тис. грн або громадськими роботами від 150 до 200 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Крім того, згідно із ЗУ «Про запобігання корупції», місцеві ради мали самостійно відслідковувати факти неподання депутатами декларацій і повідомляти до НАЗК. Остання, в свою чергу, має повідомити про це депутата, який не подав декларацію і той, упродовж 10 днів має заповнити декларацію.

Сподіваємося, співробітники НАЗК самостійно звернуть увагу на вказані нами факти і вживуть відповідних дій.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»