Трансляція сімнадцятої сесії Полтавської облради сьомого скликання

Депутати Полтавської облради зібрались на чергове засідання сесії, щоб обговорити близько 40 питань

Сьогодні, 14 липня, о 10:00, депутати Полтавської облради сьомого скликання зібрались на засідання чергової сімнадцятої сесії. Згідно з даними офіційного сайту облради, на засідання винесли 41 питання.

На порядку денному у депутатів питання підвищення зарплат заступників голови облради та зміни до програм і рішень, а також нафтогазові та лісові питання тощо.

Відеотрансляція засідання сесії облради

Засідання 17 сесії Полтавської обласної ради 7 скликання

10:04 — Порядок денний збільшився до 75 питань. Наразі зареєструвалося 63 депутати з 84. Інші дореєстровуються або відсутні з поважних причин.

10:08 — Оголосили відкриття сесії. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять двох загиблих в АТО полтавців — Юрія Федорина, Романа Нетесу.

10:40 — Нагородами, грамотами та подяками відзначили мешканців Полтавщини за вагомі внески у розвиток регіону та держави, до професійних та державних свят, а також за участь у спартакідах та інших змаганнях.

Олександр Алексюк та Олександр Біленький Олександр Алексюк та Олександр Біленький

10:44 — Зняли з розгляду питання «Про звернення Держслужби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону ТОВ „Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ“ спецдозволу на видобування газу природного, нафти, газу, розчиненого у нафті, конденсату, супутніх корисних компонентів (гелію, етану, пропану, бутанів) Північно-Яблунівського родовища на території Лохвицького та Лубенського районів».

10:50 — Зняли з розгляду питання «Про повернення газових мереж територіальним громадам Полтавської області».

10:51 — Внесли до порядку денного 4 депутатські запити стосовно землі, суддів тощо.

11:13 — Після обговорень внесли та виключили ще кілька питань. Загалом до порядку додали 36 питань та зняли з розгляду 3. Далі оновлений порядок денний з 77 питаннями прийняли.

11:14 — Олександр Біленький зачитав повідомлення, що депутат Руслан Рогов більше не керівник фракції «Радикальної партії Олега Ляшка». Це пов’язано із тим, що два тижні тому його затримали за керування автомобілем у п’яному стані.

11:16 — Слово для виступів надали присутнім у залі нардепам та депутатам облради.

11:37 — Під час виступів між рядами ходили чоловіки, які роздавали листівки з повідомленням про те, що депутат облради Іван Сидоренко заволодів чужим урожаєм. Олександр Біленький попередив, якщо вони не припинять цього, їх виженуть з зали.

11:50 — Час для виступів закінчився. Виступити намагався літній чоловік — наступний за списком. Його попросили піти і на захист стали кілька кремезних чоловіків. Рада дала ще три хвилини на виступи. Літній чоловік попросив не голосувати за питання «Про внесення змін до рішення вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради третього скликання «Про організацію регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» та затвердження проекту його створення».

11:56 — Перейшли до розгляду питань з порядку денного. Прийняли перше — «Про депутатський запит депутата обласної ради Чечеля Ю.В. щодо повернення майнових та земельних паїв ТОВ «Юнігрей-Агро».

11:57 — Наступним прийняли депутатський запит Олега Сазонова щодо виділення коштів на капремонт вул. Заводської у с. Піщане Кременчуцького району.

12:07 — Прийняли питання «Про звернення депутатів Полтавської облради до Вищої Ради Правосуддя України щодо звільнення з посади судді Київського райсуду міста Полтави Логвінової О.В.» За словами першого заступника голови облради Євгенія Холода, звернення пов’язане з тим, що ця суддя випустила під домашній арешт Олександра Мельника та Олександра Крижановського — обвинувачених у вбивстві судді Олександра Лободенка та міського голови Олега Бабаєва.

Євгеній Холод Євгеній Холод

12:09 — Прийняли питання «Про керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області». Згідно з ним, облрада переуклала трудові контракти з усіма запропонованими керівниками медичних та навчальних закладів, окрім одного — «Миргородтеплоенерго». Його кандидатуру розглянуть у вересні.

12:16 — Під час обговорення питання «Про укладення трудового контракту з начальником Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської облради, що пройшов конкурсний відбір.» Петро Ворона та Анатолій Ханко заявили, що не голосуватимуть за нього, бо запропонована кандидатура Валерія Марченка (чинний керівник) їх не влаштовує. Також було запропоновано провести новий конкурс, щоб обрати досвідчену людину, яка зможе навчити вихованців захищатися.

12:28 — Після обговорення рішення про переукладення контракту із Валерієм Марченком не прийняли.

12:30 — Депутати прийняли питання «Про внесення змін та доповнень до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 років, затвердженого рішенням 12-ї сесії обласної ради 7-го скликання від 23 грудня 2016 року № 311». Одним з пунктів у проекті було будівництва басейну на Розсошенцях за 35 млн грн.

12:31 — Прийняли питання «Про внесення змін до рішення 12-ї сесії Полтавської облради 7-го скликання від 23 грудня 2016 року «Про Програму сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 роки» № 315».

12:42 — Прийняли питання «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області». Депутат Ірина Степаненко просила виключити з проекту один із пунктів про об’єднання, бо, за її словами, мешканці проти, вони зібрали підписи і подали в суд. Депутати її не підтримали.

Ірина Степаненко Ірина Степаненко

12:44 — Прийняли питання «Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки».

12:45 — Прийняли наступні питання «Про внесення змін до рішення першого засідання двадцять восьмої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 30 квітня 2015 року «Про обласну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки» (зі змінами)».

12:46 — Прийняли питання «Про внесення змін та доповнень до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки».

12:47 — Прийняли наступні 2 питання: «Про внесення змін до рішення 13 сесії обласної ради 7 скликання від 31 січня 2017 року № 350 «Про затвердження Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки» та «Про внесення змін до Положення про Полтавську обласну премію імені М.В. Скліфосовського».

12:48 — Прийняли питання «Про затвердження обласної Програми відзначення кращих медичних працівників на 2017-2021 роки».

12:54 — Прийняли питання «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, затвердженої рішенням № 94 першого пленарного засідання сьомої сесії Полтавської облради 7-го скликання від 29 квітня 2016 року». Під час обговорення Анатолій Ханко запропонував виділяти більше коштів аграріям, а не правоохоронцям. У відповідь Олександр Біленький зазначив, що потрібен відповідний запит від самих аграрії. Питання прийняли, як є.

12:55 — Прийняли питання «Про внесення змін до обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки». Програму збільшили на 82 млн у якості співфінансування.

12:58 — Прийняли питання «Про затвердження переліку об’єктів, на які будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до Обласної програми „Питна вода Полтавщини“ на 2011-2020 роки, у 2017 році».

13:00 — Прийняли ще два питання: «Про затвердження регіональної «Програми створення страхового фонду документації Полтавської області на 2017-2020 роки» та «Про внесення змін до рішення другої сесії облради 7 скликання від 24 грудня 2015 року «Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2016-2017 роки».

13:02 — Прийняли питання «Про внесення змін до переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишньою природною середовища Полтавської області в 2017 році, затвердженого рішенням від 26 квітня 2017 року № 452».

Олександр Біленький та Валерій Головко Олександр Біленький та Валерій Головко

13:05 — Прийняли питання «Про внесення змін до рішення 14 сесії облради 7 скликання від 06.03.2017 № 406 «Про фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2017 році», додавши до нього правки у формулюванні.

13:10 — Прийняли питання «Про внесення змін до рішення Полтавської облради від 26 квітня 2017 року № 454 «Про внесення змін до рішення Полтавської облради від 31 січня 2017 року № 355 «Про фінансування закупівлі спецтехніки за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2017 році». До проекту внесли кілька змін стосовно кількості техніки та їхньої суми.

13:13 — Прийняли питання «Про внесення змін до Комплексної програми щодо забезпеченим законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016-2020 роки».

13:14 — Прийняли питання «Про встановлення розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення) об’єктів, що споруджуються за рахунок коштів обласною бюджету Полтавської області та коштів підприємств, установ, організацій, що належать до комунальної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Полтавської області». Депутати «пожурили» начальника УКБ Полтавської ОДА Тимофія Голбана за те, що він не надав підписані розрахунки, а не розсилав їх з телефону.

Володимир Салогуб та Тимофій Голбан Володимир Салогуб та Тимофій Голбан

13:20 — Прийняли зі змінами питання «Про поповнення статутного капіталу Обласного комунального виробничого  підприємства  теплового господарства «Миргородтеплоенерго». Розмір поповнення — 660 тис. грн. Таким же рішенням поповнили капітал «Миргородводоканалу» — на 530 тис. грн.

13:31 — На 800 тис. грн поповнили статутний капітал «Лубнитеплоенерго». Проти виділення коштів виступив депутат Олег Сазонова. За його словами, зараз борги підприємства складають 60 млн грн, приріст — 20 млн грн (з початку року — в 4 рази). По фірмі відкрито кримінальне провадження. «Це свідоме доведення підприємства до банкрутства», — заявив Сазонов. Він вважає, що потрібно направити перевірку, відсторонити керівника Приймака. Запропонував внести відповідні правки до проекту. Олександр Біленький відмовив, бо правки були внесені з голосу.

13:35 — На 4 млн грн поповнили статутний капітал «Полтававодоканалу». На 4 млн грн поповнили статутний капітал «Полтаватеплоенерго».

13:40 — На 2 млн грн поповнили статутний капітал «Полтавафарму».

13:41 — Депутати надали дозвіл «Миргородводоканалу» та  «Миргородтеплоенерго» на отримання кредиту на умовах овердрафту. 

13:42 — Депутати надали дозвіл «Полтаватеплоенерго» на отримання кредиту на умовах овердрафту. Розмір кредиту — до 720 тис. євро, відсоткова ставка — 6% річних під гарантію Полтавської міської ради. Строк запозичення становить 4 роки. Гроші потрібні для модернізації котельні на вул. Ціолковського, 36.

13:45 — Депутати збільшили зарплати голові облради та його заступникам. Вони прийняли питання «Про внесення змін до рішення 3-го пленарного засідання 1-ї сесії облради 7-го скликання від 4.12.2015 року № 6 «Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та умови оплати праці голови Полтавської обласної ради сьомого скликання», «Про умови оплати праці першого заступника голови Полтавської облради» та «Про умови оплати праці заступника голови Полтавської облради».

13:53 — Депутати внесли зміни до показників обласного бюджету на 2017 рік. Таким чином, вони перерозподілили субвенцію у 66,7 тис. грн на потреби інвалідів, кошти на спецтехніку, кошти на хіміотерапію для онкохворих, виділили 600 тис. грн на патрульну поліцію Полтави, 350 тис. грн — в/ч 1600, 1,8 млн грн — на засоби навчання, 199 тис. грн — на підтримку електронних та інших ЗМІ, а також перерозподілили субвенцію міським радам на ПТУ.

13:55 — Анатолій Ханко запропонував «перекинути» 3,7 млн грн з фінансування ГУНП в Полтавській області на лікування онкохворих дітей за кордоном. У відповідь Валерій Головко заявив, що ці кошти підуть на сільських дільничних інспекторів, зокрема — на придбання автомобілів.

13:56 — Депутати його правку не підтримали. Решту змін прийняли в цілому.

13:58 — Олександр Біленький оголосив перерву на 30 хвилин. У результаті встигли розглянути більше половини питань з порядку денного — 39.

14:30 — Олександр Біленький повернувся до сесійної зали. Попросив депутатів швидше повертатися на місця.

14:35 — На сесію зареєструвалося 48 депутатів. Чекають решту.

14:42 — У залі 57 депутатів. Роботу сесії відновили. Намагаються налагодити систему голосування.

14:52 — Прийняли питання «Про продаж шляхом проведення аукціону об’єкта незавершеного будівництва Пирятинського паливного складу ПОКВКП „Полтавапаливо“ за адресою: м. Пирятин, вул. Південна, 2».

14:54 — Далі розглянули питання «Про створення комунального підприємства „Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи“ Полтавської облради». Питання прийняли із правками щодо контролю виконання.

14:55 — Логічним продовженням прийняли наступне питання — «Про ліквідацію «Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи». Співробітники першої структури писатимуть заяви на звільнення, а також — на прийом до другої. Як розповів «Полтавщині» начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, тепер кількість скарг на роботу МСЕК зменшилася — їх майже немає.

14:57 — Ігор Горжій запропонував повернутися до питання стосовно «Кременчуцьких плавнів», за яке не проголосували депутати. Пропозицію не підтримали.

15:00 — Прийняли ще 2 питання: «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області» та «Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області будівлі за адресою: м. Полтава, вул. Нечуя-Левицького, 4».

15:01 — Прийняли питання «Про внесення змін до «Положення про порядок та умови списання майна з балансів суб’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області».

15:02 — Депутати прийняли розпорядження голови облради Олександра Біленького про приймання-передачу майна та упорядкування структури апарату облради.

15:03 — Депутати внесли зміни до рішення облради від 14.06.2016 № 129 «Про реорганізацію підприємств по профілактичній дезінфекції».

15:04 — Прийняли питання «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки у постійному користуванні «Полтавапаливо».

15:05 — Прийняли питання «Про внесення змін до «Положення про порядок використання коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат с/г та лісогосподарського виробництв, затвердженого рішенням 18-ї сесії облради 6-го скликання від 9 жовтня 2013 року».

15:07 — Ігор Горжій знову запропонував повернутися до питання стосовно «Кременчуцьких плавнів». Його підтримав Ігор Піддубний. «За» проголосувало 36 депутатів. До питання не повернулися і пішли далі за порядком денним.

15:10 — Прийняли питання «Про перейменування Чапаєвеської сільської ради Диканського району Полтавської області», «Про затвердження Порядку функціонування та припинення експлугтації полігонів і звалищ твердих побутових відходів на території Полтавської області», «Про затвердження Положення про щорічний конкурс студентських наукових робіт „Від студентського самоврядування — до самоврядування громад“ у новій редакції», «Про перейменування Полтавської спецшколи-інтернату № 2 І-ІІІ ступенів Полтавської облради», «Про реорганізацію Кобеляцької спеціалізованої ЗОШ- інтернату Полтавської облради».

15:12 — Зняли з розгляду питання «Про повернення газових мереж територіальним громадам Полтавської області».

15:14 — Не прийняли питання «Про зміни в складі постійних комісії Полтавської облради», яким пропонувалося обрати Бабака Віталія Анатолійовича до складу постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

15:15 — Прийняли питання «Про затвердження Передавального акту балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів „Полтавського музею дальньої авіації“ до правонаступника — Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Крнчевського».

15:17 — Прийняли питання «Про погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особлива захисних лісових ділянок по ПП „Саліс“ Полтавського району Полтавської області».

15:18 — Питання щодо звіту начальника Держекоінспекції у Полтавській області Осипенка В.Г. перенесли на наступну сесію.

15:19 — Прийняли питання «Про погодження кандидатури Ткаченка П.І. для нагородження Почесною грамотою ВРУ».

15:26 — Через брак голосів вирішили зняти з порядку денного питання «Про додаткове надання в користування Диканській ГО „Товариства мисливців Диканщині“ мисливських угідь на території Диканського району».

15:28 — Прийняли звернення депутатів облради до Президента, ВРУ, Кабміну щодо проведення земельних торгів.

15:29 — Не вдалося проголосувати звернення депутатів облради до ВРУ та Кабміну щодо визнання 8 травня неробочим днем, а 9 травня — робочим.

15:37 — З другої спроби прийняли звернення депутатів облради до ВРУ, Президента, Кабміну та МОЗ щодо необхідності забезпечення прав онкохворих, невідкладного держзабезпечення лікувальними засобами.

15:38 — Не прийняли звернення депутатів облради до ВРУ та Кабміну щодо необхідності безвідкладного вжиття заходів з економічної безпеки, мінімізації ризиків для житлово-комунальної галузі.

15:39 — Прийняли звернення депутатів облради до ВРУ щодо підтримки законопроектів №№ 5561, 5562.

15:42 — Не прийняли звернення депутатів облради до ВРУ, Прем’єр-міністра та голови НКРЕКП щодо відстрочення терміну встановлення приладів обліку газу до 2021 року.

15:44 — Не прийняли звернення депутатів облради до ВРУ, Прем’єр-міністра, голови НКРЕКП та керівника Мінрегіонбуду щодо внесення змін до чинного законодавства.

15:46 — Прийняли звернення депутатів облради до ВРУ, Кабміну та Ради нацбезпеки щодо захисту інститутів сім’ї в Україні.

15:48 — Розгляд звернення депутатів облради до Кабміну щодо законодавчого врегулювання питань пенсійного забезпечення військовослужбовців перенесли на наступну сесію.

15:53 — Прийняли звернення депутатів облради Прем’єр-міністра щодо добровільної відмови ПАТ «Укргазвидобування» від права постійного користування земельною ділянкою.

15:54 — Прийняли звернення депутатів облради до ВРУ та Кабміну щодо вирішення соцпитань учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

15:55 — Прийняли звернення депутатів облради до т.в.о. ПАТ «Укртрансгаз» Химка М.П., голови правління ПАТ «НАК «Нафтогаз України» Коболєва А.В. щодо укладення соцугод з метою розвитку тергромад Полтавської області.

15:58 — Порядок денний вичерпано. Оголосили закриття сесії.

Ян ПРУГЛО, Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»