Трансляція шістнадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання

Депутати Полтавської міськради сьомого скликання зібралися на засідання шістнадцятої сесії, щоби розглянути близько 50 питань

20 липня, о 10:00, депутати Полтавської міської ради сьомого скликання зібрались на засідання шістнадцятої сесії. Під час попередньої п’ятнадцятої сесії 24 травня, депутати розглянули близько 60 питань, серед яких зміни до бюджету та програм, земельні питання тощо, а також припинили повноваження депутата від «СДП» Дениса Поліщука.

Сьогодні міськрада має розглянути близько 50 питань, серед яких зміни до бюджету та програм, земельні питання, питання щодо харчування дітей тощо.

Відеотрансляція засідання сесії

Трансляція шістнадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання

10:00 — Ще до відкриття сесії міськрада вирішила зняти питання щодо забудови першого гектару мікрорайону «Лазурний» («Про надання згоди на розміщення багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Половки, 83»). Причини поки невідомі.

Порожні місця депутатів «Самопомочі», «СДП» та позафракційного Сергія Луценка

Представники ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина»

10:04 — Депутати від фракцій БПП «Солідарність», «Рідне місто», «Самопоміч» та «СДП» дотрималися слова і проігнорували засідання сесії. У залі присутні 24 депутати.

10:10 — Слово надали заздалегідь зареєстрованим представникам громадськості. Перша — Наталія Калініченко — мешканка будинку на вул. Гожулівській, 6. За її словами, будівля перебуває в аварійному стані, усі труби в підвалі течуть. Мешканці зверталися до влади, але протягом 2017 року та з початку 2018 року не було зроблено навіть проекту ремонту. Міський голова Олександр Мамай пообіцяв жінці, що міськрада додатково виділить кошти на п’ятиповерхівки, де буде врахований і цей будинок.

10:15 — Голова ветеранської організації Володимир Банніков звернув увагу на пільгове перевезення ветеранів. За його словами, АТОвців відмовляються возити безкоштовно і «викидують» з автобусів.

Лідія Місюренко Лідія Місюренко

10:17 — Голова Союзу матерів «Захист» Лідія Місюренко порушила тему звільнення військовополонених та завершення війни. Єдиний син Лідії Місюренко також у полоні. «Чому влаштовують акції з приводу Олега Сенцова, а своїх забули? В Полтаві імена цих волонтерів забули», — запитала жінка. Вона попросила допомоги сім’ям полонених.

10:25 — Володимир Гель повідомив про проблему ремонту провулку Глінки. Він звертався до депутата Світлани Нестулі, начальника управління ЖКГ Сергія Сінельніка. Чоловіку відповіли, що все зроблять, коли будуть кошти. Володимир Гель попросив міського голову звернути увагу на цей провулок — він дуже вузький та не має тротуарів. Це наражає на небезпеку дітей, які прямують провулком до 9-ї школи.

10:27 — Болотіна Л.В. попросила відшукати у бюджеті кошти на ремонт внутрішньоквартального дворового проїзду між будинками на вул. Пушкіна, 116 та вул. Зигіна, 31.

10:29 — Юрченко Т.О. розповіла про проблеми будинку на площі Павленківській, 3б. У кварталі відбувається підтоплення каналізації через навантаження на колекторну систему. Олександр Мамай пообіцяв виділити кошти на каналізацію, але проблему колектора міськрада вирішити не зможе. «Полтававодоканал» належить обласній раді.

10:31 — Ліквідатор аварії на ЧАЕС Шаргородський також поскаржився на перевізників, які також не перевозять чорнобильців безкоштовно. Міський голова пояснив, що перевізники не перевозять усіх пільговиків: і чорнобильців, і афганців, і АТОвців, бо відшкодування не передбачили у цьогорічному бюджеті і пообіцяв врахувати це у бюджеті 2019 року.

Ян ПРУГЛО, Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»