Трансляція п’ятнадцятої сесії Полтавської облради сьомого скликання

Депутати Полтавської облради зібрались на чергове засідання сесії, щоб внести зміни до програм, заслухати звіт Валерія Головка та вкотре розглянути нафтогазові питання

Сьогодні, 26 квітня, о 10:00, депутати Полтавської облради сьомого скликання зібрались на засідання п’ятнадцятої сесії. Згідно з даними офіційного сайту облради, на засідання винесли 42 питання.

На порядку денному у депутатів звіт голови ОДА Валерія Головка про виконання розпоряджень та Програми соціально-економічного розвитку, 6 дозволів на видобуток нафти і газу, зміни до програма, звернення тощо.

Відеотрансляція засідання сесії

Лтава

09:59 — Голова Полтавської облради Олександр Біленький заявив «Полтавщині», що одна з газових фірм вже підписала угоду про надання ренти з видобутку: «Сьогодні маю надію, що депутати проголосують за надання дозволу компанії «Аркона газ-енергія», яка підписала соціальну угоду. Вони направлять до бюджетів 5% ренти, що становить 800 тис грн.»

10:10 — Присутні вшанували пам’ять полеглих в АТО бійців із Полтавщини, у тому числі пілотів вертоліту: командир екіпажу, підполковник Євген Волошин з міста Горішні Плавні, другій пілот, капітан Дмитро Мовчан з села Рокитне Кременчуцького району, бортінженер, старший лейтенант Роман Кандул з селища Семенівка.

10:18 — Олександр Біленький зробив оголошення: депутата Руслана Рогова обрали головою фракції «Радикальної партії Олега Ляшка». В кулуарах говорять, що це вибір ОДА та керівництва облради, бо він буде «слухняним».

10:19 — Депутати були змушені перереєструватися, бо кілька із них знайшли під чужими паролями.

10:30 — Депутати внесли до порядку денного 17 додаткових питань та змінили черговість їх розгляду. Після цього порядок денний затвердили.

10:32 — Перейшли до частини виступів представників громадськості.

10:35 — Представники села Білецьківка розповіли про проблему із субсидіями. За їх словами, люди в квітні просто їх не отримали.

10:51 — З власних джерел «Полтавщині» стало відомо, що депутат облради Юрій Тимоха зніме свою кандидатуру з відбору у нову поліцейську комісію. Через це сенс комісії для зацікавлених втрачається, бо залишається лише один Геннадій Коваленко від «БПП». За інформацією джерела, Ірина Степаненко «провела роботу з депутатами» і є попередня готовність залишити комісію у старому складі (під головуванням Степаненко), бо начебто немає правових підстав для її призупинення.

11:05 — Один з виступаючих повідомив, що ТОВ «Сільські традиції» продовжує труїти людей. Якщо це не припиниться, то місцеві мешканці просять відселити їх на екологічно чисті території.

11:09 — Час для виступів громадськості вичерпався і депутати дали їм додатковий час.

11:13 — Періодично у прямій трансляції сесії з YouTube-каналу Полтавської облради зникає звук. Представник Апарату заявив, що вони працюють над налагодженням трансляції. Досить дивно, що звук вимикається під час розмов про «проблемні питання»: він з’явився, коли активіст дякував Анатолію Ханку за скликання позачергової сесії і зник на виступі мешканця будинку по вул. Соборності, 27 з приводу подій біля арки. Він заявив, що сутички відбулися за повного невтручання поліції. Також зазначив, що рішення про передачу арки ФОП Степаненко було незаконним і прийняте в обхід думки мешканців. За словами мешканця будинку, сестра підприємця, депутатка Ірина Степаненко особисто приїжджала до будинку і роздавала вказівки охоронцям, а її чоловік Кабак погрожував жінкам, які прогулювалися у дворі будинку. При цьому сама Степаненко в інтерв’ю «Громадському ТБ.Полтава» заявила, що про сутички дізналася наступного ранку з інтернету.

11:26 — Після виступів громадськості депутати дали час для звіту голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Він підготував відео-презентацію, перед якою заявив про позитивну динаміку розвитку Полтавщини та подякував депутатам за співпрацю.

Ян ПРУГЛО, Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»