Трансляція дев’ятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання

Депутати Полтавської міськради сьомого скликання зібралися на засідання дев’ятої сесії

31 січня, о 10:00, депутати Полтавської міської ради сьомого скликання зібрались на засідання дев’ятої сесії. Під час попередньої сьомої сесії 29 листопада, депутати розглянули 64 питання, серед яких легалізація будівництва багатоповерхівки по вул. Милорадович, надання земель під кіоски, зміни до програми тощо.

Сьогодні міськрада має розглянути 66 питань, найвагоміше з яких — бюджет на 2017 рік. Крім того, мають обговорити питання ліквідації «ПМШЕДу» та проект землеустрю у мікрорайоні «Лазурний».

Зазначимо, що одночасно із сесією міськради відбувається сесія Полтавської облради.

Трансляція сьомої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання

10:09 — На сесію зареєструвалися 42 депутати.

10:15 — Перейшли до частини виступів представників громадськості. Ірина Баб’як поскаржилась на аварійний стан стелі у будинку 1939 року, поруч із театром ім. Гоголя. Вадим Дудник поскаржився на стан доріг, які засипають піском, а не чистять технікою, а також висловився на захист «ПМШЕДу». Тетяна Попова попросила допомогти зібрати 200-300 тис євро на лікування лейкозу її 1,5-річної онуки. Голова ініціативної групи мешканців м- нів Сади, Сади-2 Павло Бурлака повідомив про протести з приводу забудови автостоянки на Г.Сталінграду, 6а, яка належить підприємцю Ірині Назаренко. Мешканець ОСББ на Козака, 8а висловився проти намірів збудувати там хостел, бо будівництво зачіпає гаражі та сараї.

10:34 — Заступник голови профспілки «ПМШЕД» Микола Гниденко висловився проти ліквідації підприємства. За його словами, разом з підприємством, прибиратимуть і робочі місця, зокрема і тих, хто зараз в АТО, та інвалідів. Статутний фонд «ПМШЕДу» 25 млн грн. Для порівняння, місто виділяє 90 млн грн на утримання міста і скаржиться, що грошей немає. На це мер відповів: «Чепурко виконує моє доручення. Я там 6 років прожив і знаю ситуацію».

10:36 — Перейшли до частини виступів депутатів. Олександр Шамота звернув увагу на те, що проект бюджету оприлюднили лише за 2 дні до сесії замість необхідних 20. Це порушення регламенту. На постійні порушення регламенту дорікнув і Юліан Матвійчук. Окрім бюджету, він розповів про випадки, коли на комісію його запрошували за 1,5 години.

10:40 — За словами Матвійчука, бюджет на 2,5 млрд грн написаний на коліні, а звіту за 2016 рік не було, так звана широка коаліція не пропускає наші ініціативи, а проект Відкритого бюджету привласнив Андрій Матковський. У відповідь Матковський сказав: «Давайте жити дружно. Я, від імені найбільшої фракції, пропоную вступити у широку коаліцію».

Андрій Матковський Андрій Матковський

10:55 — До порядку денного внесли 5 додаткових питань, змінили порядок кількох питань, а потім його затвердили.

11:06 — Начальник бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак доповіла по бюджету на 2017 рік. За її словами, доходи та видатки складають 2,5 млрд грн. Олександр Мамай перервав доповідь, бо побачив, що ніхто не слухає, і запропонував перейти до питань з приводу бюджету та виступів.

Юліан Матвійчук Юліан Матвійчук

11:13 — Юліан Матвійчук заявив, що цей бюджет приймати не можна, бо депутати самі не знають, за що голосуватимуть — на бюджетній комісії його прийняли лише за 20 хвилин. При цьому, депутати отримали проект тільки на вихідних.

11:19 — За словами Олександра Шамоти, бюджет написаний для чотирьох фракцій у міськраді: «ББП», «Совість України», «Батьківщину» та «Рідне місто». У відповідь Віталій Павлій від «БПП» заявив, що бюджет треба приймати: «Якщо провели б 100 комісій, опозиція все одно голосувала б проти».

Олександр Шамота та Тетяна Чумак Олександр Шамота та Тетяна Чумак

11:23 — За словами Андрія Матковського, бюджет-2017 на 70 млн більший, ніж бюджет-2016. У ньому додатково виділили 330 млн грн на мінімальну зарплату. «Це не бюджет розвитку, а бюджет соціального захисту. Хто не проголосує за бюджет, той знімає із себе відповідальність. Критики ми не почули, є тільки емоції. Бюджет не є ідеальним, але ми будемо вносити зміни» — зазначив депутат.

11:33 — Проект бюджету отримав 27 голосів «за», тому його прийняли.

11:34 — Далі без обговорення прийняли зміни до показників бюджету-2016.

11:38 — Депутати прийняли питання № 3 щодо змін до рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів». Олександр Шамота пропонував поправку: для 2-ї групи підприємців встановити ставку єдиного податку в розмірі 10%. Його пропозицію не підтримали.

11:45 — Прийняли 4-те питання, яким внесли зміни та доповнення до Положень про цільовий фонд міської ради.

11:48 — Далі затвердили звіт про виконання бюджету 2016 року.

Олексій Чепурко

Володимир Латиш Володимир Латиш

11:52 — Перейшли до розгляду додаткового питання з приводу ОСББ. Згідно з ним, ЖЕО № 2 бере на баланс 30 будинків. Один із голів ОСББ заявив: «Ми не довіряємо Чепурку, вимагаємо, щоб він подав у відставку. Закликаю не голосувати за це рішення, а голосувати за наш варіант: списуйте ці будинки і передавайте нам, ОСББ». За словами Дмитра Сенчаковича, 30-ти ОСББ не дають права власності, будинки потрібно списати з балансу ЖЕО № 2 і передати ОСББ. За словами Олександра Мамая, співробітники ЖЕО пройшлися цими будинками та запитали, чи створювалися у них ОСББ. Виявилося, що 90% ні про що таке не чули. Тому потрібна перевірка.

12:11 — Після палкого обговорення депутати прийняли питання з приводу ОСББ без правки Сенчаковича щодо того, щоб передати будинки у право власності ОСББ, а не ЖЕО.

12:15 — Прийнятим питання №6 внесли зміни до показників бюджету-2017.

12:19 — Прийняли питання №7 щодо витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп’ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів виконавчими органами Полтавської міської ради, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок міського бюджету. Поправку Олександра Шамоти з приводу того, щоб витрати не перевищували 250 тис. грн, не прийняли.

12:21 — Прийняли питання №8, яким затвердили проекти розподілу територій, визначили межі та впорядкували існуючих землеволодінь та землекористувань у м.Полтава.

12:23 — Питанням №9 депутати продовжили дозволи на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Юрій ТрегубовЮрій Трегубов

12:29 — Прийняли питання №№10-17 з приводу земельних ділянок, розміщення споруд та будинків, розроблення проектів розміщення, прав власності тощо.

12:32 — Також без обговорення прийняли схожі технічні земельні питання №№18-21.

12:34 — Прийняли питання № 22 «Про передачу на баланс витрат по реконструкції об’єкта» та № 23 щодо проекту землеустрою будинків у мікрорайоні «Лазурний».

12:35 — Прийняли схожі ж земельні питання №№ 24, 25.

12:38 — Прийняли питання № 26 «Про затвердження розпоряджень міського голови». Депутати Андрій Соколов та Володимир Корчака заявили про наявність у них конфлікту інтересів, тому вони не голосували і не брали участі у підготовці документів.

Олександр Пінчук, Андрій Соколов та Юрій Бойко Олександр Пінчук, Андрій Соколов та Юрій Бойко

12:39 — Питанням №27-29 до комунальної власності міста прийняли квартири.

12:41 — Питанням №30, 31 до комунальної власності міста прийняли низку житлових будинків.

12:43 — Далі депутати подовжили термін дії Програми охорони довкілля в місті Полтава на 2012-2016 роки (зі змінами).

12:44 — Прийняли питання № 33 «Про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2017 рік». У документі вказано 146 млн грн на капремонт доріг. За словами депутата Юрія Бойка, у проекті відсутній пункт про Прирічний парк на Леваді.

12:48 — Питанням №34 депутати внесли зміни до Програми капремонту ліфтів на 2016-2020 рр.

12:55 — Питанням №35 внесли зміни до програми розвитку міського електротранспорту. Кошти на автобуси ПЕАТ не виділяють — тільки на закупівлю тролейбусів.

12:58 — Перейшли до розгляду питання № 36 щодо ліквідації «ПМШЕД». Олександр Шамота вважає, що відповідальність за знищення підприємства лежить на «Рідному місті» та коаліції, а на землю хтось поклав око. На це Олександр Мамай відповів: «На моїй совісті, це моя ініціатива. Якщо зараз Шамота скаже, що є людина, яка виведе підприємств з кризи, то я готовий повернутися до питання». Юліан Матвійчук вважає, що потрібно заслухати керівника Кропивку, вирішити, що буде замість цього, а потім ліквідовувати підприємство. Після цих обговорень рішення прийняли.

13:13 — Депутати прийняли питання № 37 «Про внесення змін до програми «Безпечне місто» на 2016-2018 роки». Згідно із ним, планується виділити 35 млн грн на камери відеоспостереження, які планувалося встановити ще у 2016 році, але АМКУ скасував відповідний тендер. Цього разу закупівлю проведуть через ProZorro.

13:14 — Питанням №38 депутати передали кінотеатри ім.Котляревського та «Алмаз» на баланс палацу дозвілля «Листопад».

13:17 — Депутати прийняли питання №№ 39,40, якими затвердили статути установ, підпорядкованих управлінню культури та базову мережу галузі культури міста.

13:18 — Питанням №41 депутати внесли зміни до програми розвитку культури. Олександр Шамота запропонував віддати кошти на висвітлення діяльності управління культури на потреби школи естетичного виховання. Поправка не набрала голосів.

13:18 — Прийняли питання № 42, яким затвердили у новій редакції Комплексну програму розвитку освітньої галузі м. Полтава на 2016-2020 роки. Олександр Шамота знову запропонував зняти фінансування з висвітлення діяльності на друк підручників, але його не підтримали. За словами Олександра Мамая, галузь достатньо забезпечена, а друк книг — тільки для предмета «Полтавщина — рідний край» до 4 класу. Тому потреби немає.

13:22 — Питаннями №№ 43,44 передали комунальне майно територіальної громади та затвердили рішення виконкому.

13:23 — Прийняли питання №№ 45,46, 47 якими затвердили програми «Молодь Полтави», «Турбота» та «Програму економічного розвитку».

Владислав Кива та Григорій Сахно Владислав Кива та Григорій Сахно

13:25 — Прийняли питання № 48 — затвердили Програму забезпечення житлом учасників АТО, осіб, які належать до інвалідів війни, інвалідність яких пов’язана з виконанням обов’язків військової служби, та членів їх сімей на 2016-2018 роки.

13:26 — Питанням №49 затвердили план дій сталого енергетичного розвитку міста Полтави до 2020 року.

13:27 — Питанням №50 затвердили договори про пайову участь у розвитку інфраструктури Полтави.

13:28 — Питанням №51 розглянули пропозиції щодо передачі квартири у власність територіальної громади міста Полтава.

13:29 — Депутати прийняли питання № 52 «Про встановлення розміру пайової участі у розвитку інфраструктури міста». Різниця між цим питанням та питанням № 50 у тому, що у першому встановлюється пайова участь по вул. Єлизавети Милорадович у розмірі 0,05%, а у другому — 10%. За словами Олександра Мамая, 0,05% сплачує той, хто вже передає місту квартиру та вклався в інфраструктуру. Щодо будинку по вул. Милорадович, то вдова загиблого Козленка передає квартиру, бо коштів у неї немає. Також мер повідомив, що керівник «Полтаватрансбуд» Олексій Ландар у січні розпустив усіх працівників у вимушену відпустку, бо ніхто не купує квартири. А у будинку на вул. Милорадович 56 людей вже купили квартири.

13:39 — Питанням № 53 депутати внесли зміни до програми з порятунку людей на воді. Питанням № 54 внесли зміни до рішень попередніх сесій.

13:40 — Депутати прийняли питання № 55, яким затвердили програму придбання нагород.

13:43 — Депутати прийняли питання №56 щодо змін зарплати міського голови. Олександр Мамай заявив про наявність конфлікту інтересів та сказав, що уся його зарплата йде на благодійність.

13:46 — Питанням №57 депутати затвердили зарплату секретарю міськради Оксані Деркач. Остання не голосувала через наявність конфлікту інтересів.

13:49 — Депутати прийняли питання № 58 «Про умови оплати праці міського голови». Поправка Олександра Шамоти щодо скасування подвоєння премій не пройшла. У відповідь Олександр Мамай запропонував такий собі благодійний челендж між ним та Олександром Шамотою. Скільки б депутат не витратив на благодійність, мер витрачатиме у 30 разів більше. Об’єкти благодійності він запропонував обирати Шамоті.

13:52 — Депутати затвердили умови оплати праці заступників мера та секретаря. Чергова правка Олександра Шамоти за цим питанням не пройшла.

13:53 — Прийняли питання № 60 «Про передачу комунального майна з балансу на баланс».

13:54 — Питанням № 61 депутати прийняли зміни до рішення щодо програми «Організації підтримки та реалізації стратегічних ініціатив і підготовки проектів розвитку міста Полтави на 2016-2021 роки». Питання регулює фінансування «Інституту розвитку міста». Керівник Юрій Левченко заявив, що задіяні у програмі, після сплати податків, отримуватимуть 7 тис. грн. Сам Левченко отримуватиме 10,5 тис. грн.

13:59 — Питанням № 62 затвердили Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у новій редакції. Також прийняли споріднене питання №63, яким затвердили програму партиципаторного бюджетування (бюджет участі).

14:02 — Питанням № 64 затвердили Програму висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування м. Полтава та фінансової підтримки ЗМІ на 2017 рік. Депутат Юліан Матвійчук порівняв цю програму із тим, як людина купує у магазині хліб, а їй ще 30 грн зверху дають. Інтернет-видання та інші приходять на сесії та комісії самостійно, бо це інформаційний привід — це їхній хліб. Попри пропозицію депутата не голосувати, рішення прийняли. Під час прийняття рішення Андрій Марковський не голосував, бо був конфлікт інтересів.

14:10 — Олександр Мамай, з посиланням на свого заступника Михайла Шевченка, сказав, що начальник інформаційного департаменту Адміністрації Президента Володимир Горковенко повідомив, що Петро Порошенко не зустрічався із Сергієм Капліним. Мається на увазі заява прес-служби нардепа з приводу 2-годинної зустрічі із Президентом для обговорення нагальних питань та проблем українців.

14:12 — Питанням № 65 депутати внесли зміни до Положення про постійні комісії Полтавської міськради сьомого скликання. Депутат Юліан Матвійчук просив не змінювати Положення про депутатські комісії, поки йдуть судові засідання щодо «поглинання комісій».

14:15 — Прийняли 66-те питання щодо змін до Регламенту. Згідно із ними, сесії можуть скликатись не кожного місяця, а мінімум щоквартально. Юліан Матвійчук заявив, що саме через такі рішення і виникла опозиція. У відповідь Олександр Мамай, як і Андрій Матковський, запросив усіх «до нас у «ширку».

14:18 — Додатковим питанням № 67 депутати затвердили програму придбання житла для окремих категорій населення — у даному випадку, черговикам.

14:19 — Питанням №69 передали проектно-кошторисну документацію закладів охорони здоров’я.

14:20 — 70-м питанням депутати внесли зміни до Програми боротьби із злочинністю.

14:21 — 71-м питанням депутати внесли зміни до рішення щодо здійснення повноважень виконкому.

14:22 — Міський голова надав депутатам звіт про здійснення діяльності. Порядок денний вичерпано, міський голова оголосив закриття сесії.

Ян ПРУГЛО, Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»