Трагедія в Кемерово не вчить полтавські ТРЦ: в «Метрополітані» заблокований аварійний вихід

У Полтаві в ТРЦ «Метрополітан» порушили протипожежні норми, зачинивши запасний вихід з останнього поверху

Після трагічної пожежі в ТЦ у російському місті Кемерово до редакції «Полтавщини» звернувся читач, занепокоєний безпекою полтавських торгово-розважальних центрів. За його словами, у ТРЦ «Метрополітан» є проблеми. Спуститися з шостого поверху можна лише за допомогою ліфта. Ми вирішили перевірити цю інформацію.

Відвідувачі 6-го поверха ТРЦ чекають ліфт Відвідувачі 6-го поверха ТРЦ чекають ліфт

Довідково. 25 березня в Кемерово (південь західного Сибіру Росії) загорівся торговий центр «Зимова вишня». За офіційними даними, станом на ранок 27 березня, загинуло не менше 64 осіб, постраждало 40. Серед загиблих розпізнали 23, 8 з яких — діти. Причинами таких втрат були: відключення пожежної сигналізації вручну, зачинені двері кінотеатрів, незнання людей правил евакуації та заблоковані пожежні виходи.

Як раз останнє порушення і має полтавський ТРЦ «Метрополітан». Запасний вихід з шостого поверху дійсно зачинений. Двері замкнули ключем. Ба більше. Навіть якщо хтось відкриє двері, то наштовхнеться на перешкоду. Прохід з шостого на п’ятий поверх заварений залізними ґратами.

Зачинений аварійний вихід на 6-му поверсі ТРЦ «Метрополітан» (Полтава, 2018.03.27) Зачинений аварійний вихід на 6-му поверсі ТЦ «Метрополітен»

На п’ятому поверсі розташований клуб «Podium». Запасний вихід на пожежні сходи з нього відчинений, але заблокований столиком та кріслами. Судячи з обстановки, співробітники клубу, виходять на майданчик попалити.

Заблокований підйом на шостий поверх ТРЦ

Вхід до «Podium» з площадки п’ятого поверху

Наступні нижні поверхи також мають відкриті виходи на запасні сходи. Тобто у випадку пожежі люди не зможуть скористатися ліфтом. За правилами, ліфти мають вимикати — щоби уникнути блокування людей усередині. Співробітникам та відвідувачам шостого поверху вийти можна буде лише, якщо хтось відшукає ключ або виб’є двері, а потім — перестрибне через поручні на сходах.

Два евакуаційні виходи на плані шостого поверху Два евакуаційні виходи на плані шостого поверху

Крім того, судячи з плану евакуації, з шостого поверху є другий запасний вихід. Де саме він розташований звичайному відвідувачу незрозуміло, бо на поверсі немає жодних вказівників на нього.

Як повідомила «Полтавщині» начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Полтавській області Світлана Рибалко, така ситуація на шостому поверсі ТРЦ є порушенням. Запасні виходи у жодному разі не мають бути зачинені та перекриті. Також про їх наявність та розташування мають повідомляти вказівники.

Припускаємо, що після трагедії у Росії, в Україні та в Полтаві, зокрема, підніметься хвиля перевірок торгових центрів. «Полтавщина» слідкуватиме за перебігом подій.

Також звертаємося до читачів. Якщо ви знаєте про якісь недоліки чи порушення щодо пожежної безпеки в інших ТРЦ Полтави, повідомляйте нам на пошту [email protected], за телефонами редакції, у коментарях чи через сторінки у соцмережах.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»