ТОВ «Піонер Насіння Україна» й ТОВ «Стасі Насіння» профінансують будівництво дороги

У Полтавській ОДА підписали меморандум про співпрацю з ТОВ «Піонер Насіння Україна» та ТОВ «Стасі Насіння» про розбудову інфраструктури Диканського району Полтавської області.

З боку Полтавської ОДА підписанти — голова ОДА Валерій Головко та його перший заступник Андрій Пісоцький. Від підприємств — за довіреністю ТОВ «Піонер Стасі Насіння» юрист Олена Дармограй і директор ТОВ «Стасі Насіння» Сергій Комар.

Як найбільші місцеві інвестори Стасі Насіння та Піонер погодилися надати допомогу місцевій громаді села Стасі і вкласти кошти в будівництво нової дороги загального користування. Вона забезпечить доступ до Заводу з автомобільної траси загального користування державного значення H-12 Суми — Полтава в обхід села. Таким чином підприємство має намір убезпечити вулиці села та його околиці від шуму, пилу й інших несприятливих наслідків руху вантажних автомобілів.

Меморандум про взаєморозуміння зі Стасівською сільрадою ТОВ «Стасі Насіння» підписали ще у квітні 2014 р. Сьогодні підприємство продовжує інвестування у подальший розвиток місцевої інфраструктури.

Валерій Головко, Андрій Пісоцький Валерій Головко, Андрій Пісоцький

— Компанія динамічно розвивається, має стабільні інвестиційні надходження. Ця дорога потрібна й їм самим, і щоб не «травмувати» населений пункт. Громада Диканщини буде вдячна, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Дуже важливо, що компанії сьогодні беруть на себе важливі соціальні місії. Обговорення підписання тривало більше місяця, і ось маємо гарний результат — довгоочікуване рішення. Ми готові допомагати в усіх технічних питаннях. Сподіваюся, труднощів не виникне.

Відповідно до умов меморандуму, адміністрація мусить забезпечити виділення землі під будівництво, проектування, власне будівництво, прийняття в експлуатацію та подальше обслуговування дороги. Натомість друга сторона забезпечує повне фінансування цих процесів.

Сергій Комар, Олена Дармограй Сергій Комар, Олена Дармограй

На підписанні меморандуму в Полтавській ОДА На підписанні меморандуму в Полтавській ОДА

— ТОВ «Стасі Насіння» як інвестори хочуть збудувати дорогу за власний кошт. Щоб техніка ходила не через населений пункт, а до напряму їхнього заводу, та не руйнувала місцеві дороги, — говорить начальник Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан. — Ми підтримали їхню ініціативу, а сьогодні підписали меморандум про співпрацю й допоможемо з усіма технічними та організаційними питаннями.

Полтавська ОДА також виступатиме замовником будівництва. Тож побудована дорога становитиме державну власність. Оформлення права власності на земельну ділянку — також частина відповідальності Полтавської ОДА. Адже, в разі необхідності, муситиме організувати викуп або інший спосіб вилучення землі з володіння інших осіб у порядку, встановленому законом. Сюди відноситься й переміщення родючого шару грунту, видалення дерев та інше.

Меморандум лише встановлює наміри щодо виконання заявлених дій. Від сьогодні сторони розпочнуть переговори про умови основних договорів, необхідних для реалізації його ідей.

Прес-служба Полтавської ОДА