Тетяна Жабо виграла апеляцію і чекає на посаду директора обласної МСЕ та 92 тис. грн від облради

Апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції щодо скасування рішення обласної ради та поновлення на посаді керівника МСЕ Тетяни Жабо

12 липня відбулося засідання Апеляційного суду Полтавської області під головуванням судді Лідії Пилипчук. У засіданні взяли участь екс-головний лікар обласної МСЕ Тетяна Жабо, її адвокат, представники Полтавської облради, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, Полтавського обласного центру МСЕ, КП «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» Полтавської обласної ради.

Полтавська обласна рада, яку на засіданні представляла Наталія Тернова, начальник відділу з юридичного забезпечення та кадрової роботи виконкому, позивалася на рішення Октябрського районного суду Полтави від 23 березня 2018 року, постановлене суддею Мариною Материнко. Це рішення скасувало рішення облради про звільнення Тетяни Жабо, прийняте на сесії 26 квітня 2017 року, а також містило зобов’язання для облради — поновити Жабо на посаді, не зважаючи навіть на те, що відбулася реорганізація — створено КП «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи».

Юрист облради розповіла, що обласна рада не мала права звільняти Тетяну Жабо, тому поновити її на посаді має Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА, а не облрада.

Суд апеляційну скаргу Полтавської обласної ради задовольнив частково.

«Рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 23 березня 2018 року в частині зобов’язання Полтавську обласну раду видати розпорядження про поновлення Жабо Т.М. на посаді головного лікаря колективного підприємства Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи» Полтавської обласної ради з 14.07.2017 року — скасувати та ухвалити в цій частині нове рішення про відмову в цих вимогах. В іншій частині рішення залишити без змін», — сказано у рішенні суду.

Нагадаємо, що 23 березня 2018 року Октябрський райсуд Полтави під головуванням судді Марини Материнко розглянув позов Тетяни Жабо до Полтавської облради, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Позивачка вважала, що її незаконно звільнили з посади головлікаря МСЕК, тому попросила поновити на посаді із відшкодуванням коштів за вимушений прогул. Суд погодився із цим і зобов’язав Полтавську облраду поновити Тетяну Жабо на посаді відповідним розпорядженням. Саме цю вимогу і відхилив Апеляційний суд.

Тож Тетяну Жабо мають поновити на посаду, але не спеціальним рішенням облради, а рішенням Департаменту охорони здоров’я.

До речі, облрада має виплатити Тетяні Жабо 92 тис. грн за період з 26 квітня 2017 року по 23 березня 2018 року, а також 1,6 тис. грн за період з 20 по 26 квітня 2017 року.

За словами Тетяни Жабо, облрада ще не виплатила їй указані 92 тис. грн. І це тільки виплати за вимушений прогул до 23 березня 2018 року.

До цього часу облрада компенсувала жінці наступні суми:

  • 16 червня 2016 року — 32,8 тис. грн;
  • 19 січня 2017 року — 72,6 тис. грн;
  • 14 червня 2017 року — 32,4 тис. грн;
  • 19 січня 2018 року — 8,5 тис. грн.

Нагадаємо, у грудні 2016 року голова Полтавської облради Олександр Біленький заявив, що поновлення Тетяни Жабо у МСЕ — це виклик суспільству.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»