Тетяна Жабо попередила, що збитки бюджету Полтавщини внаслідок її звільнення тільки збільшаться

Тетяна Жабо на сесії Полтавської облради Тетяна Жабо на сесії Полтавської облради | Фото Яна Пругла

Після чергового свого звільнення з посади головного лікаря облСМЕ Тетяна Жабо нагадала про кримінальні провадження та чергові компенсації

Сьогодні депутати на 15 сесії Полтавської облради 7-го скликання вкотре розглянули питання про головного лікаря Полтавського обласного центру Медико-соціальної експертизи. Депутатам запропонували в одному рішенні спочатку виконати рішення Полтавського районного суду, а потім прийняти на посаду головлікаря МСЕ Тетяну Жабо і наступним кроком звільнити її.

Директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак повідомив, що є контракт облради із Тетяною Жабо від 2012 року, тому саме депутати мають право звільнити Тетяну Жабо. З цього приводу він має офіційне роз’яснення Міністерства охорони здоров’я. Він особисто не може звільнити скандального керівника.

Окремі депутати висловили претензії до юристів, які готують ці проекти рішень, які завжди скасовуються судами, що шкодить репутації органу місцевого самоврядування.

Віктор Лисак на це відповів, що це рішення ради потрібне, щоб діяти далі та не допустити повернення Тетяни Жабо на посаду. Голова Полтавської облради Олександр Біленький указав на можливі корупційні прояви в судах, які приймають такі рішення.

В результаті депутати надали необхідні голоси, тож Тетяну Жабо за 2 роки звільнили з посади головлікаря вже втретє.

Вже після голосування Тетяна Жабо погодилася надати «Полтавщині» свої коментарі з цього приводу:

— Депутатів знову використали, як інструмент злочину. Я маю рішення Полтавського районного суду від 19.04.2017 р., ухвалу Вищого спеціалізованого суду України від 25.05.2016 року, ухвалу Верховного суду України від 21.10.2016 року та Апеляційного суду Полтавської області від 29.11.2016 року. В даному випадку посадові особи нехтують рішенням Іменем України, повторно приймають нові рішення на сесії, чим самостійно наділили себе повноваженням суду, що є порушенням Конституції України. Вище зазначені суди установили, що мене призначено на посаду 21 вересня 1995 року, отже до мене контрактна форма не застосовується.

Протиправні дії посадових осіб підпадають під ознаки кримінального правопорушення, що передбачено статтями Кримінального кодексу України, а саме: ст. 364 (зловживання службовим становищем), ст. 366 (службове підроблення), ст. 172 (порушення трудового законодавства), ст. 382 (не виконання рішення суду). На даний час відкрито кримінальне провадження стосовно Лисака та Біленького, по якому проводяться слідчі дії.

Прийняття незаконного рішення щодо мене (поновлення та звільнення) призводить до збитків обласного бюджету, що на даний час становить — 180 тис грн, а в подальшому буде збільшуватись від протиправних рішень.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»