Територію довкола пам’ятної дошки Сергію Коротуну оформлять ландшафтні дизайнери

Благоустрій території біля будинку та пам'ятної дошки Сергія Коротуна Благоустрій території біля будинку та пам’ятної дошки Сергія Коротуна

Протягом тижня дизайнери працюють на вул. Великотирнівська, 10/61 над благоустроєм території навколо муралу воїнам-афганцям.

Яскравий мурал, присвячений воїнам-афганцям, помічали не тільки полтавці, а й гості міста, адже розташований він поруч із міським автовокзалом. На стіні будинку малюнок з’явився кілька років тому і став яскравим обрамленням пам’ятній дошці афганця Сергія Коротуна, що тут мешкав.

Зараз тут тривають ландшафтні роботи, які допоможуть зробити прибудинкову територію гідним місцем вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 

Ініціатором благоустрою виступив депутат Полтавської міськради Володимир Корнійчук, як голова громадської організації «Учасники бойових дій Шевченківського району м. Полтави»:

— Уже тиждень біля пам’ятної дошки Сергія Коротуна працює робоча група ландшафтного дизайну. Ще до мене колишній голова організації Іван Михайлович Петренко розпочав тут велику справу і на стіні цього будинку з’явився тематичний мурал. Тоді ж виникла й думка щодо оформлення місця. До цього на потрісканих стінах будинку висіла лише пам’ятна дошка, а довкола були бур’яни й бруд.

Депутат обласної ради Олександр Удовіченко та депутат міськради Володимир Корнійчук Депутат обласної ради Олександр Удовіченко та депутат міськради Володимир Корнійчук

Не стримує сліз мама загиблого Сергія Коротуна, якій одночасно і гірко загадувати ті трагічні події, і радісно, що пам’ять про її сина жива.

— Незабаром вже 35-та річниця з дня загибелі сина. Ще й тільки-но поховала чоловіка. Тяжко, адже він був моєю єдиною дитиною. Дуже вдячна людям, які не забувають сина і підтримують мене. Біль утрати нічим не заглушити, але приємно, що про його подвиг нагадує дошка і картина на стіні. Тепер ще й територію довкола облаштовують. Організація часто тут проводить заходи до Дня виводу військ з Афганістану, Дня ВДВ (Сергій був саме десантником), до річниці смерті сина.

На реалізацію цього проекту кошти виділила міська влада. Про роботи на об’єкті розповів відповідальний за виконання робіт Віктор Василенко:

— Наразі на об’єкті вже зроблені сходи, кладемо бордюрний та садовий камінь. Біля самої дошки прокладемо тротуарну плитку «Старе місто». Оскільки це кут будинку, то зі боку двору розіб’ємо клумбу й побудуємо водовідвід до самого низу. Від дороги посіємо траву, щоб був гарний декоративний газон.

Роботи планують закінчити до 26 вересня. Адже саме в цей день представники ГО «Учасники бойових дій Шевченківського району м. Полтави» запрошують небайдужих полтавців доєднатися до відзначення 35-ої річниці від дня смерті афганця Сергія Коротуна. Захід розпочнеться о 10 годині. Місце зустрічі незмінне — біля пам’ятної дошки воїну.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради