Тервідділенням АМКУ забороняють досліджувати медичні тендери та карати владу

Голова полтавського АМКУ розповів, що керівництво забороняє карати органи влади і іноді блокує дослідження медичних тендерів

Антимонопольний комітет забороняє обласним тервідділенням карати органи влади — розпорядників коштів, а також блокує перевірку місцевих медичних тендерів. Про подібні випадки розповів голова Полтавського облтервідділення АМКУ Володимир Оніщенко під час сьогоднішньої звітної прес-конференції.

Відповідаючи на питання стосовно можливого подорожчання хлібу, посадовець поскаржився, що зараз немає системи регулювання, а комітети на місцях «зв’язані по руках».

— Нам АМКУ заборонив протокольно застосовувати 15 статтю (ЗУ «Про захист економічної конкуренції» — ред.) стосовно розпорядників коштів. Це, у першу чергу, те, що стосується тендерів. У відповідності до закону, розпорядник виставляє на ProZorro ціну і більше нічого. Нам не можна займатися такими справами, бо притягнуть до дисциплінарної відповідальності, — розповів Володимир Оніщенко.

За його словами, існує загроза, що приблизно у листопаді цього року ціна на хліб може піднятися. Полтавська ОДА вирішує питання, щоби в області не було різкого дорожчання ціни на хліб. Однак проблема у тому, що скасована система регулювання.

Нагадаємо, що на колегії облдержадміністрації від 3 липня піднімалося питання стосовно закупівлі зерна хлібопереробними підприємствами. Також фірми працюють з аграрним фондом щодо резервування частини зерна минулих закупівель.

Володимир Оніщенко Володимир Оніщенко

Ще один випадок стосовно блокування розслідування тендерів Володимир Оніщенко згадав, відповідаючи на питання про конкурси на закупівлю медичних препаратів та устаткування.

Нас цікавило, чи взагалі відслідковує Антимонопольний комітет справи стосовно тендерів, які проводять медзаклади Полтавщини. Адже, як ми з’ясували, вони роками проводять фіктивні конкурси з 15-ма спорідненими підприємствами.

— У 2015 році ми почали досліджувати тендер стосовно діалізу для обласної лікарні. Коли ми направили запити, державна уповноважена АМКУ Світлана Панаіотіді надіслала мені смс, де просила надати пояснення, чому ми взялися за цю справу. Мовляв, всі знають, що вона займається цим питанням і таке інше. Потім вона мені передзвонила. Я пояснив, що на фірмах-учасниках нема де ставити клейма, а також, що, за законом, вона не має права давати мені якісь вказівки. На другий день прийшло доручення від голови АМКУ по всій системі, яке заборонило розглядати нам ці матеріали і наказало передати їх у комітет. Минув рік і прийшло доручення дослідити тендери за 2014, 2015 та 2016 роки. Це ще одна причина, чому я йду, — поскаржився голова полтавського тервідділення.

Нагадаємо, що сьогодні Володимир Оніщенко повідомив, що написав заяву про звільнення з посади голови обласного територіального відділення АМКУ. Він перестане займати посаду 21 липня.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»