«Теплі кредити» від ПриватБанку: держава оплачує від 40 до 70% затрат на утеплення будинку

Наталія Сакало, Олександр Цись та Владислав Мельниченко Наталія Сакало, Олександр Цись та Владислав Мельниченко | Фото Миколи Лисогора

Менеджери Полтавської філії ПриватБанку розповіли як зекономити на утепленні будинку користуючись «теплими кредитами»

Сьогодні у центральному офісі Полтавського регіонального управління ПриватБанку відбулася прес-конференція з головними менеджерами банку. Основною темою для розмови стали нові програми банку, якими можуть скористуватися як громадяни, так і підприємства.

1. Програма «Теплих кредитів» діє в Україні з 2014 року.

Згідно з програмою із державного бюджету виділяються кошти на енергозберігаючі матеріали та обладнання, які купують в кредит. Останній можна брати тільки у державних банків. 19 грудня 2016 року Нацбанк України вирішив націоналізувати найбільший банк країни — ПриватБанк. Тож відтепер він отримав можливість брати участь у цій державній програмі.

Головні менеджери ПриватБанку Олександр Цись, Владислав Мельниченко, Наталія Сакало, розповіли як банк розвиває дану програму у Полтаві та області.

«Теплі кредити» для людей

Якщо ви збираєтеся утеплити своє житло, то можна зекономити на матеріалах, взявши участь у програмі. Це можна зробити наступним чином:

  • складіть список товарів, які вам необхідно придбати;
  • подайте заявку в ПриватБанк на компенсацію за програмою «Теплі кредити»;
  • вам відкриють рахунок, якщо він раніше не був відкритий. Максимальна сума кредиту 50 тис. грн.

На ці кошти можна купити:

  • твердопаливні котли;
  • радіатори водяної системи опалення;
  • устаткування й матеріали для проведення робіт з теплоізоляції;
  • металопластикові вікна.

Обладнання по програмі можна взяти тільки в магазині де є POS-термінал ПриватБанку з підключеним сервісом «Оплата частинами».

Як працює економія

Якщо ви будете повертати кредит частинами через термінал ПриватБанку, то ставка кредиту становитиме 0%. За таких умов виплатити кредит потрібно за 2 роки.

Держава компенсує 20% від вартості котла і 35% — іншого обладнання. Цю компенсацію ви будете отримувати щомісяця на карту Універсальна.

Наталія Сакало Наталія Сакало

Скористатися цією програмою для придбання обладнання можна лише для себе. Наприклад, ви купили котел, радіатор, вікна і встановили їх у себе в квартирі. Для своїх батьків, які проживають за іншою адресою, ви не зможете купити це обладнання. Батьки повинні самі відкрити рахунок в банку і взяти участь у програмі. Також не можна купляти однотипні найменування товару. Наприклад, не можна купити два котли, чи два радіатори.

Кредит можна взяти тільки один раз. Наприклад, якщо ви купили вікно за 3 тис. грн, ви не можете з часом докупити інші товари. Менеджери ПриватБанку радять зробити підрахунок і взяти товару на максимальну суму кредиту.

Директор Полтавського регіонального управління ПриватБанку Олександр Цись говорить, що полтавська філія банку відстає по наданим «теплим кредитам» від інших регіонів. Зараз вона на 17 місці, серед 24 областей. Середній кредит становить 7,5 тис. грн. На сьогодні у Полтаві видали 37 «теплих кредитів».

Олександр Цись Олександр Цись

Полтавська філія ставить перед собою завдання — вийте на перше місце по кредитам за програмою. Плани на 3-тій квартал 2017 року — видати 600 «теплих кредитів» на суму 3 млн грн.

«Теплі кредити» для ОСББ і юридичних осіб

Якщо ви створили ОСББ і зібралися привести до ладу свій будинок, то «Теплі кредити» можуть скоротити ваші витрати вдвічі. Так, максимальна сума кредиту для ОСББ — 2 млн грн. Кредитна ставка до 18% річних. Строк погашення кредиту від 1 до 7 років. Отримання компенсації частки кредиту від держави 40%. За наявності одержувачів субсидії — 70%.

2. «Куб» — програма підтримки підприємництва

Ця програма спрямована на те, щоб простимулювати розвиток середнього і малого бізнесу за допомогою надання банком привабливих кредитів.

Сума кредиту від 50 тис. грн до 500 тис. грн. Ставка — 21% на 90 днів, 22% — на 180 днів.

Владислав Мельниченко Владислав Мельниченко

На Полтавщині за програмою «Куб» профінансовано вже понад 200 підприємств на суму 25 млн грн.

Окремо програма створила умови для кредитування аграріїв. 2% щомісяця від суми кредиту. Перші 6 місяців — тільки відсотки, останні 6 місяців — борг з відсотками рівними частинами. Наприклад, під час весняно-польових робіт у 2017 році профінансовано вже 40 фермерів на суму 8 млн грн.

Менеджери ПриватБанку радять не боятися брати кошти у кредит і економити на утепленні будинків. Банк підтримує всіх, хто хоче зробити затишним своє житло.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»