Тендер на реставрацію полтавської школи № 10 виграла фірма із найвищою пропозицією — 8,5 млн грн

У Полтаві тендер на реставрацію 10-ї школи за 8,5 млн грн виграло ТОВ «Марк Строй» із найдорожчою вартістю робіт

6 листопада управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому уклало договір на реставрацію школи № 10. Роботи виконуватиме фірма, яка запросила за них найвищу ціну. Інші троє учасників мали проблеми з документами. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.

Нагадаємо, тендер на реставрацію пам’ятки історії та архітектури місцевого значення «Полтавська ЗОШ I-III ступенів № 10 ім. В.Г. Короленка Полтавської міськради Полтавської області» по вул. Пушкіна, 20/23 був оголошений ще 21 серпня. На роботи влада міста виділила 8,5 млн грн.

На конкурс заявилися четверо учасників із наступними пропозиціями:

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція
ПП «Українські Залізничні Шляхи» 8 300 000,00 6 158 821,42
ТОВ «Доломіт-Буд» 7 419 948,00 6 230 250,00
ТОВ «БК «Алексбуд» 8 506 290,00 6 285 714,28
ТОВ «Марк Строй» 8 500 000,00 8 494 890,00

Як бачимо, присутність на тендері навіть 4-х учасників ще не дає гарантії на на суттєву економію та вигідні умови закупівлі. УКБ мало шанс знизити вартість робіт більше, ніж на чверть — до 6,2 млн грн. Та йому цього не вдалося. Перемогу отримав «Марк Строй», який запросив найбільше. В усіх його конкурентів знайшли недоліки. Через них пропозиції довелося відхилити.

ПП «Українські Залізничні Шляхи» не надало одразу дев’ять необхідних для виконання договору документів:

 1. Документи, що підтверджують досвід виконання аналогічного договору (копія аналогічного договору, лист — відгук та декларація про готовність об’єкта до експлуатації або форми КБ-3 на повне виконання робіт).
 2. Копію фінансового звіту підприємства (станом на 31 грудня 2016 року).
 3. Нотаріально завірена копія дозволу учасника на виконання робіт підвищеної небезпеки. Вона мала бути чинною не менш, ніж на строк виконання робіт.
 4. Нотаріально завірена копія ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорії складності з додатком/додатками. Вона також мала бути чинною не менш, ніж на строк виконання робіт.
 5. Календарний графік виконання робіт.
 6. Інформацію із посиланням на розділ та пункт Статуту, що підтверджує можливість здійснення господарської діяльності за предметом закупівлі.
 7. Довідку в довільній формі з відомостями про учасника.
 8. Зміст/реєстр тендерної пропозиції.
 9. Копію свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ або копію свідоцтва про сплату єдиного податку або витягу з реєстру платника відповідного податку.

ТОВ «Доломіт-Буд» не отримав договору через скаргу ТОВ «Марк Строй». Фірма звернулася до АМКУ на дії тендерного комітету. Той визнав найбільш економічно вигідною пропозицію «Доломіт-Буд». Адмінколегія АМКУ визнала, що УКБ порушив порядок проведення процедури закупівлі. Комітету довелося скасувати рішення про визначення «Доломіт-Буд» переможцем процедури закупівлі.

Наступний на черзі ТОВ «БК «Алексбуд» отримав би замовлення, якби в нього не виявили відсутність п’яти документів:

 1. Копії трудових книжок, або копії наказів, або копії трудових угод, або інших документів, які підтверджують факт працевлаштування.
 2. Документи, що підтверджують досвід виконання аналогічного договору (копія аналогічного договору, лист — відгук та декларація про готовність об’єкта до експлуатації або форми КБ-3 на повне виконання робіт).
 3. Копія фінансового звіту підприємства (станом на 31 грудня 2016 року).
 4. Нотаріально завірена копія дозволу учасника на виконання робіт підвищеної небезпеки. Вона мала бути чинною не менш, ніж на строк виконання робіт. 
 5. Нотаріально завірена копія ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорії складності з додатком/додатками. Вона також мала бути чинною не менш, ніж на строк виконання робіт.

Полтавська ЗОШ I-III ступенів № 10 ім. В.Г. Короленка Полтавська ЗОШ I-III ступенів № 10 ім. В.Г. Короленка

Ймовірно, лише «Марк Строй» не мав жодних проблем з пропозицією. Згідно з договором, фірма має почати роботи у листопаді цього року, а закінчити — у липні 2018-го. За цей час підрядник має встигнути влаштувати тротуар з тротуарної плитки вздовж вулиці Котляревського та Пушкіна, відремонтувати вимощення по контуру будівлі зі сторони двору, ґанок з влаштуванням пандусу, тамбур, сходи, покрівлю, системи вентиляції, опалення, водопостачання та водовідведення, відреставрувати фасад, замінити вікна, перекласти цегляні карнизи, утеплити горищне перекриття та відновити горизонтальну гідроізоляцію.

Зазначимо, що ТОВ «Марк Строй» постійно отримує замовлення від держустанов та комунальних закладів Полтавщини. За даними порталу публічних фінансів Є-data, останні два роки він отримав за капремонти та реконструкції 31 млн грн. Один з таких підрядів — реконструкція ДЮК «Товариш» по вул. Великотирнівський, 29/2, ще одна — будівництво Меморіалу воїнів АТО на Центральному кладовищі.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»