«Таємнича Полтава» зібрала 130 однодумців на екскурсію в монастир і запрошує ще бажаючих

В рамках інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» 1 та 2 квітня під час Великого Посту відбувся традиційних тематичний похід до Хрестовоздвиженського монастиря із підйомом на оглядовий майданчик 47-метрової дзвіниці, який відвідали 130 учасників. Нова дата екскурсії запланована на 8 квітня.

Ця екскурсія вперше пройшла ще у жовтні 2013 року і відтепер повторюється регулярно, щоб усі бажаючі змогли дізнатися більше про це святе місце. Хрестовоздвиженський монастир заснований 1650 року. Перші монастирські споруди зводилися з дерева в лісовій гущавині, куди вела лише вузенька стежина. Серед ініціаторів спорудження цієї обителі були полтавський полковник Мартин Пушкар, козацький старшина Іван Іскра, міщанин Іван Крамар та інші козаки й міщани, які внесли значні пожертвування на цю справу.

До сучасного архітектурного ансамблю Хрестооздвиженського монастиря належать пам’ятки архітектури національного значення: Воздвиженський собор (1699–1709 рр.), Дзвіниця (1786), Братський корпус (1886), Будинок настоятеля (1889), Трапезна церква (1886), Господарчий корпус (к. 19 ст.). У 1999 році відновлено Троїцьку церкву, яка містить зібрання унікальних ікон всередині і в підвальних приміщеннях. Головня святиня монастиря — чудотворна ікона Богоматері Уповання всіх кінців Землі авторства Даниїла Московченко. Нині список чудотворного образу можна бачити в Хрестовоздвиженському соборі обителі.

Двохгодинна розповідь від послушниці, сповнена натхнення та глибокої віри, нікого не залишила байдужим. Разом з нею учасники відвідали усі куточки святої обителі та побачили найважливіші ікони та мощі. Якщо Ви ще не були в монастирі на екскурсії, то відідати його варто саме у складі паломницької, а не туристичної групи. Ще одна додаткова екскурсія в монастир та на дзвіницю пройде напередодні Вербної неділі, 8 квітня. Приєднатися можуть усі бажаючі. Подати заявку можна тут.

Глаша ЗЕЛЕНА