«Свято Великоднього пряника»: маленькі полтавці переймають цікаві західні традиції

4 квітня офіс «Об’єднання «Самопоміч» у Полтаві перетворився на вулик: 25 дітей різного віку (від 3 до 15 років) брали участь у майстер-класі з художнього декорування пряників. 

У країнах Європи та США малеча вірить, що великодні пригощання до кожного дому вночі, перед найбільшим святом християнського світу – світлим Христовим Воскресінням – приносить … Зайчик. Він розкладає у кошики писанки, цукерки та інші солодощі. Люблять і чекають «гостинців від Зайчика» у кожному домі.

Саме поєднати українські Великодні традиції з західними вирішили активістки Полтавської «Самопомочі».

«Ми думали над дитячим святом до Великодня, довго обирали тему. Хотілося чогось такого, що ще не «приїлося». Знайшли чарівну й добру історію про Зайчика й вирішили втілити її у життя через майстер-клас з декоративного розпису пряників», – розповідає про те, як народжувалася ідея, менеджер і керівник гендерного напрямку Катерина Бистрицька.

Скоро до ідеї додалися деталі: знайшли випробувані часом рецепти медового тіста для пряників, навчилися готувати кольорову глазур для розпису, покликали малечу. Але все ж чогось не вистачало. План став завершеним коли голова обласного осередку В’ячеслав Кущинський привіз до офісу двійко живих, справжніх кроликів. Не фотографувати щирих дитячих емоцій, що народжувалися на обличчях від споглядання такого сюрпризу, було неможливо!

Так народилася ідея дитячої фотосесії: завершального акорду Великоднього свята. Втілення в життя взяла на себе юрист Ірина Мягкова. Саме вона зловила «пряникові емоції» усіх учасників свята.

«Наші медові вухастики також ексклюзивна річ, – каже медійник «Самопомочі» Ольга Гладченко. – Ми не знайшли потрібної форми для випічки, тому кожного мені довелося вирізати з тіста вручну. Це значить, що усі діти отримали свого, неповторного, унікального зайчика. Наші маленькі учасники відчули це, прикрасили пряники у своєму, особливому стилі. Вийшло гарно і, сподіваюся, смачно».

Майстер-клас включав і виховний момент: під час роботи дорослі говорили з дітьми про Великодні традиції, що існують у їхніх родинах. Почули багато цікавого, згадали своє дитинство. Вийшло тепле родинне свято.

«Спасибі за неперевершене свято! Діти у захваті. Кролики – сподобалися. Пряники – смачнючі! Запрошуйте ще!», – діляться враженнями учасники майстер-класу та їхні батьки.

Дивіться також, на Великдень полтавцям не доведеться вночі ходити пішки.

Ольга Мороховська