Суддя Антонов, який закрив справу Кернеса, написав заяву про відставку через тиск на нього

Андрій Антонов, стосовно якого відкрито кримінальне провадження, вважає це тиском на нього і попросив про відставку

Суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов, який 3 роки розглядав та закрив справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса, подав заяву про відставку. Про це «Українській правді» повідомила речниця Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко.

— Антонов подав до Вищої ради правосуддя заяву про відставку з посади судді Київського районного суду міста Полтави, мотивуючи своє звільнення тиском на нього, — зазначила Лисенко.

Нагадаємо, 10 серпня суддя Андрій Антонов закрив провадження стосовно мера Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Блинника та Євгена Смітського, який обвинуватили у викраденні та тортурах. Причина рішення — систематична неявка представників обвинувачення та потерпілих на судові дебати. Того ж дня у Генпрокуратурі провели брифінг, на якому оголосили про відкриття провадження стосовно судді Антонова за ст. 375 КК України (Постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови).

Це не перше звернення судді Київського райсуду до ВРП. Так, 3 липня Андрій Антонов звернувся до Вищої ради правосуддя та до Генпрокурора Юрія Луценка щодо тиску на нього. Він пояснив, що 25 червня прокурор заявив про відвід судді, а потім під час судового засідання, у присутності представника ОБСЄ та ЗМІ, заявив про те, що суддя встав на сторону обвинувачених. Все це Антонов розцінив як тиск на нього.

Звернення Андрія Антонова до ВРП та Генпрокуратури 3 липня

11 липня Андрій Антонов знову офіційно звернувся до Вищої ради правосуддя, де заявив про тиск. Суддя повторив свої аргументи щодо закриття справи проти Геннадія Кернеса — із 19 прокурорів жоден не з’явився на судові дебати 7 разів поспіль. Андрій Антонов написав про вже згадане вище кримінальне провадження стосовно нього.

Звернення Андрія Антонова до ВРП 11 серпня

Окрім цього він згадав про те, що 11 липня НАЗК заявила про перевірку декларацій судді за 2015, 2016 та 2017 роки. Все це суддя розцінив як тиск на нього. До речі, Андрій Антонов у лютому задекларував мотоцикл за 137 тис. грн — вдвічі дешевший від його ринкової вартості.

Як бачимо, якщо раніше Андрій Антонов заявляв тільки про тиск, то сьогодні просто не хоче бути суддею.

Тепер Вища рада правосуддя колегіальним рішенням або задовольнить прохання полтавського судді або відхилить його.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»