Судді Струков і Гольник отримали догани від Вищої ради правосуддя

Суддя Струков отримав догану за невиплату зарплати та оформлення вигаданих прогулів судді Гольник, остання отримала догану за негативні пости у Facebook

Сьогодні відбулося засідання Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя. Вона розглянула скарги на суддів Октябрського районного суду Полтави Ларису Гольник і Олександра Струкова.

Першу скаргу у 2016 році Лариса Гольник написала на Олександра Струкова у Вищу кваліфікаційну комісію. 2017 року вона написала ще одну скаргу у Вищу раду правосуддя. Крім того скаргу на Струкова направило Національне агентство з питань запобігання корупції та Рада суддів України. Приводом до скарг були наступні дії Струкова: неповна виплати суддівської винагороди Ларисі Гольник, оформлення їй вигаданих прогулів та словесні образи.

Лариса Гольник Лариса Гольник

Олександр Струков написав три скарги на Ларису Гольник на початку цього року. Скарги стосувалися: порушення трудової дисципліни Ларисою Гольник, її постів у Facebook та зриву зборів суддів.

Олександр Струков Олександр Струков

Розглянувши скарги Дисциплінарна палата прийняла наступні рішення:

  • Притягнути Олександра Струкова до суворої догани з позбавленням доплат на 3 місяці.
  • Притягнути Ларису Гольник до догани з позбавленням доплат на 1 місяць.

Повний текст рішення Дисциплінарна палата оголосить пізніше.

Доплата Олександра Струкова складає близько 6 тис. грн в місяць. Виходить він втратить 18 тис. грн. Лариса Гольник доплати не отримує, бо поки що у неї немає суддівських повноважень. Тому матеріального покарання вона не понесе. Негативний для судді сам факт догани, оскільки надалі це буде характеризувати особу при прийнятті різного роду рішень. Лариса Гольник повідомила, що буде подавати скаргу на рішення Дисциплінарної палати у Вищу раду правосуддя.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»