Судді Октябрського райсуду Полтави вперто ігнорують клопотання слідчих щодо Геннадія Сікалова

В Україні часто критикують правоохоронні органи у тому, що вони відкривають кримінальні провадження, але не доводять їх до кінця

В деяких випадках ця критика є обґрунтованою, але такі запитання досить часто потрібно ставити і судовій гілці влади, яка інколи із незрозумілих причин блокує слідчі дії правоохоронців.

Щось подібне відбувається і щодо низки кримінальних справ стосовно Геннадія Сікалова.

Так, ще у 2017 році Сікалова Геннадія Анатолійовича, 1968 р.н., розшукували за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.4 ст.190, ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України (тобто у закінченому замаху на заволодіння чужим майном, шляхом обману, в особливо великих розмірах, а також використання завідомо підробленого документу). Правоохоронці підозрюють Геннадія Сікалова у махінаціях, пов’язаних зі страховою компанією «Залізничні шляхи»

Слідчі органи 8 разів направляли клопотання судді Наталії Тімошенко, щоб розпочати необхідні слідчі дії в рамках відкритих кримінальних проваджень, однак із незрозумілих причин суддя ігнорувала ці клопотання.

Подібна ситуація склалася із клопотанням слідчих щодо кримінальних справ по незаконному видобутку піску в Яцениво-Слобідському кар’єрі, який проводить Геннадій Сікалов.

Геннадій Сікалов Геннадій Сікалов

Суддя того ж Октябрського райсуду Володимир Бугрій двічі відхиляв клопотання поліції, підтримане прокуратурою.

Представники «Національного корпусу» сьогодні прийшли до цього суду, щоб запитати у суддів про їхні мотиви. Судді Тімошенко не було на місці, хоча у коридорах був Геннадій Сікалов. Сама його поява у коридорах суду викликає багато запитань… Можливо, ці візити якось впливають й на позицію суддів Тімошенко та Бугрія? Хотілося, щоб це були тільки гіпотези.

Хоча наразі запитання залишаються. Так, у судді Володимира Бугрія сьогодні було засідання, призначене на 14:30. Усі сторони процесу прийшли до судової зали, але суддя так і не прийшов. З цієї причини «Нацкорпус» не зміг запитати у нього, чому він ігнорує прохання слідства, але має намір запитати про це у майбутньому.

Власне, ситуація, коли правоохоронці фактично не можуть реагувати на правопорушення, і змусили депутата Сем’янівської сільради Геннадія Верещаку звернутися до «Національного корпусу» за допомогою. Націоналісти відгукнулися на цей крик про допомогу та з’ясували, що Геннадій Сікалов вперто не надає документи на кар’єр ані громадськості, ані правоохоронцям. Натомість, як згадувалось раніше, він чомусь відвідує суддівські коридори.

«Національний корпус» взяв на контроль ці кримінальні провадження, щоб допомогти законному ходу слідства у зв’язку із дивною «глухотою та сліпотою» суддів.

Андрій ПЕТРОВ