Суд зобов’язав Vodafone звільнити приміщення у центрі Полтави через незаконну оренду

Приміщення магазину Vodafone на вул. Європейській, 9 у ПолтавіПриміщення магазину Vodafone на вул. Європейській, 9 у Полтаві

У полтавському ліцеї за 12 років приміщення, орендоване під торгівлю продуктами, перетворилося на офіс Vodafone

Господарський суд Полтавської області задовольнив позов Полтавської місцевої прокуратури і визнав недійсним договір оренди між електрорадіотехнічним ліцеєм та ФОПом. Останній має звільнити орендоване приміщення. Про це повідомила начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області Аліна Букало.

Мова йде про ДНЗ «Електрорадіотехнічний ліцей м.Полтави» по вул. Європейська, 9. Наразі за цією адресою розташований офіційний магазин оператора Vodafone, де зокрема продаються і телефони.

Згідно з реєстром судових рішень, 7 липня 2006 року Регіональне відділення Фонду Держмайна України по Полтавській області уклало договір оренди на приміщення ліцею із ФОП Азаровим Володимиром Євгеновичем. Площа приміщення — 47,4 м², а актуальна вартість — 455,5 тис. грн.

Володимир Азаров орендував його під торгівлю продовольчими товарами. Після цього договір постійно переукладався, підвищувалася початкова орендна плата тощо. Нині цей ФОП закритий. Та до цього він встиг передати приміщення іншому ФОПу — Шемету Володимиру Петровичу. За словами слідчих, наразі він продовжує ним користуватися.

За даними Мін’юсту, Володимира Шемет займається:

  • наданням допоміжних комерційних послуг;
  • роздрібною торгівлею комп’ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах;
  • роздрібною торгівлею телекомунікаційним устаткованням у спецмагазинах;
  • роздрібною торгівлею в спеціалізованих магазинах електронною апаратурою побутового призначення для приймання, запису, відтворення звуку й зображення;
  • роздрібною торгівлею іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах;
  • наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Основним аргументом прокуратури було те, що приміщення ліцею використовувалося не за призначенням. Відповідно до Закону України «Про освіту», приміщення навчальних закладів не можна використовувати для діяльності, яка не пов’язана з освітнім процесом. І торгівля технікою не має до освіти відношення.

У результаті суддя Лідія Іванко прийняла до уваги претензії прокуратури. Вона вирішила повністю задовольнити позов і зобов’язала визнати недійсним договір оренди із ФОП Азаровим. ФОП Шемет також має повернути приміщення орендодавцю.

Сторони мають 20 днів на оскарження рішення суду. Поки воно не набрало законної сили.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»