Суд залучив третьою особою Юліана Матвійчука у справі за позовом Михайла Шевченка до Полтавської міськради

Екс-перший заступник Шевченко вважає своє звільнення незаконним і подав до суду на міську раду, остання домоглася, щоб до процесу долучили ініціатора звільнення — депутата Матвійчука

26 червня відбулося засідання Полтавського окружного адміністративного суду за позовною заявою екс-першого заступника міського голови Михайла Шевченка до міської ради. Він хоче поновитися на посаді, тому що вважає своє звільнення порушенням закону «Про місцеве самоврядування України» і «Кодексу законів про працю України». Саме звільнення відбулося 24 травня, на 15 сесії Полтавської міськради, яке підтримали 27 депутатів.

На думку Михайла Шевченка, його права були порушені в наступному:

  • проект рішення про звільнення не опублікували за 20 днів до початку сесії, натомість подали з голосу;
  • в додатках до проекту немає жодної аргументації і пояснення причин звільнення;
  • до цього часу він не отримав жодного рішення про своє звільнення.

Суддя Євгеній Супрун в ході засідання розглянув клопотання відповідача — міської ради — про залучення у якості третьої особи депутата Юліана Матвійчука, ініціатора проекту рішення про звільнення Михайла Шевченка. Суддя задовольнив це клопотання, тому наступне підготовче засідання відбудеться 1 серпня цього року, щоб залучений до процесу депутат від «Свободи» ознайомився із суттю справи. Після 1 серпня, можливо, суд визначить дату для розгляду по суті.

Юліан Матвійчук Юліан Матвійчук

Склалося враження, що на депутата Юліана Матвійчука хочуть «перевести стрілки», адже за колегіальне рішення ніхто персонально не відповідає, а ось ініціатор відкликання — має прізвище.

Також 26 червня в Полтавському окружному адміністративному суді відбулося засідання за позовом екс-депутата Дениса Поліщука, який позивається на дії міської ТВК, яка 17 травня фактично проголосувала за відкликання депутата.

Денис Поліщук Денис Поліщук

Денис Поліщук повідомив, що суд задовольнив клопотання про надання йому для ознайомлення підписних листів за відкликання. Однак, суд відхилив інше клопотання про виклик свідка — екс-голову ТВК Михайла Козиренка. Суддя призначив наступне засідання на 13 серпня.

А поки йде суд депутат Олександр Кісільов від СДП вже є депутатом міської ради замість Дениса Поліщука.

Стосовно відкликання нагадаємо, що у Полтаві триває збір підписів за відкликання 6 депутатів, які, на думку партій Рідне місто, СДП та Самопоміч зрадили виборців.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»