Суд виніс вирок чиновниці, яка вимагала хабар за оформлення соцвиплат на трьох усиновлених дітей

Оперативне фото з затримання чиновниціОперативне фото з затримання чиновниці | Фото: ssu.gov.ua

Автозаводський районний суд Кременчука оштрафував на 17 тис. керівника служби у справах дітей, яка вимагала та отримала 17 тисяч гривень хабара за оформлення соцвиплат на трьох удочерінних сестер

25 травня Автозаводський районний суд Кременчука виніс вирок керівнику служби у справах дітей Людмилі Мулиндіній, яка вимагала та отримала хабар 17 тис. грн за оформлення соцвиплат на трьох удочерінних дітей. Її оштрафували на 17 тис. грн.

Хронологія наступна: у березні співробітники СБУ Полтавщини викрили на хабарництві керівника служби у справах дітей Кременчуцької РДА Людмилу Мулиндіну. Чиновниця вимагала 17 тис. грн за оформлення документів для опіки над дітьми.

Згідно з єдиним реєстром судових рішень, у жовтні 2017 року до Людмили Мулиндіної звернулася жінка з бажанням удочерити дітей. Чиновниця познайомила жінку з трьома сестрами, мати яких була позбавлена батьківських прав. 22 січня 2018 року розпорядженням Кременчуцької РДА за жінкою затвердили статус опікуна трьох дівчат.

Але біологічна мати дівчат оскаржувала рішення про позбавлення батьківських прав у суді. Коли про це дізналася Людмила Мулиндіна, то розповіла новій опікунці, що її можуть позбавити прав на удочеріння та повернути дітей біологічній матері. Але зауважила, що може домовитися у суді, щоб рішення прийняли на користь нового опікуна і залишили дівчат їй. За це Людмила Мулиндіна вимагала половину від нарахованої соціальної допомоги на дітей за місяць — 17 тис. грн.

28 лютого, після передачі хабара, чиновницю було затримано у власному кабінеті.

Людмила Мулиндіна свою провину визнала повністю та розкаялася у суді. Також між нею та прокурором була укладена угода про визнання вини у одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч.2 ст. 369-2 КК України).

Суддя Ганна Олейнікова затвердила угоду між прокурором та обвинуваченою та призначила Людмилі Мулиндіній штраф у 1000 неоподаткованих мінімумів — 17 тис. грн.

Нагадаємо, що секретар деканату ПолтНТУ Лілія Бажул, яка отримала хабар 14 тис. від студента за допомогу при вступі до ВНЗ, визнала свою вину. Вона отримала покарання у вигляді штрафу в сумі 25,5 тис. грн та спецконфіскації коштів на суму 11 тис. грн.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»