Суд відпустив під домашній арешт другого обвинуваченого у різанині біля арки «Газетного ряду»

Євгеній Усенко та Анатолій Прядко Євгеній Усенко та Анатолій Прядко | Фото Миколи Лисогора

Октябрський райсуд Полтави відпустив під домашній арешт обвинуваченого у різанині біля «Газетного ряду» Євгенія Усенка

24 липня, Октябрський райсуд Полтави відпустив під домашній арешт другого обвинуваченого у різанині біля арки «Газетного ряду» Євгенія Усенка. Таке рішення прийняв суддя Анатолій Савченко під час сьогоднішнього засідання.

Згідно з текстом ухвали, 2 липня закінчується строк тримання під вартою Євгенія Усенка та іншого обвинуваченого Анатолія Прядка. Через це прокурор подав нове клопотання про продовження запобіжних заходів. Аргументом було те, що обвинувачені можуть переховуватись від суду та впливати на свідків, яких ще не допитали у суді. Троє адвокатів обвинуваченого заявили, що прокурор не надав достатньо доказів для необхідності тримання під вартою.

Суддя погодився з аргументами адвокатів. Він зазначив, що тримання під вартою — винятковий запобіжний захід, який використовується тільки коли прокурор доведе, що більш м’які не зможуть запобігти ризикам типу переховування від суду, перешкоджання встановленні істини чи впливання на свідків. На думку Анатолія Савченка, у суді вже допитані потерпілі, а доказів того, що обвинувачені можуть впливати на свідків не представлені. Крім того, він врахував, що обидва мають постійну роботу, місце проживання, одружені, виховують дітей та характеризуються позитивно.

Наостанок суддя заявив, що зважає на «публічний інтерес до цієї справи і не може допустити його вплив до тієї міри, щоб переважити правила поваги до особистої свободи та презумпції невинуватості на даній стадії процесу».

Суддя Анатолій Савченко Суддя Анатолій Савченко

Врахувавши усе це, Анатолій Савченко подовжив строк тримання під домашнім арештом Анатолію Прядку — до 23 вересня. Євгенію Усенку він змінив запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт — також до 23 вересня. Ухвала оскарженню не підлягає.

Таким чином, тепер обидва обвинувачених у різанині під час сутичок біля арки «Газетного ряду» 5 квітня знаходяться під домашнім арештом. Місяць тому суд відмовився далі тримати під вартою Анатолія Прядка. Наразі розслідування по цій справі вже закінчилося. Анатолію Прядку та Євгенію Усенку висунули обвинувачення, а потерпілі Олександр Коба та Дмитро Юденко заявили позови про моральну компенсацію.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»