Суд відпустив на свободу полтавського ріелтора, який продавав квартири пенсіонерів і не повертав гроші

Полтавський суд відпустив на свободу другого ріелтора, який разом з міліціонером відбирав у людей квартири

Київський районний суд Полтави виніс вирок ріелтору, який разом з міліціонером продавали квартири пенсіонерів та хворих людей, і не повертали їм гроші.

Нагадаємо, у Полтаві у 2015 році затримали групу осіб, які знаходили літніх, психічно хворих, недієздатних людей, здійснювали на них психологічний тиск та змушували продавати квартири. В групу входили ріелтори Юрій Брік, Олександр Повстяний та дільничий інспектор міліції Київського райвідділу Василь Вовк.

Бріка і Вовка судили разом, справу Повстяного вивели в окреме кримінальне провадження. Першим двом суддя Ольга Логвінова вже призначила покарання у вигляді 4 років позбавлення волі, з іспитовим терміном на 3 роки.

Юрій Брік та Василь Вовк Юрій Брік та Василь Вовк

19 травня суд виніс вирок і по Олександру Повстяному.

Останній був причетний до епізоду з пенсіонером Володимиром Пуховським. Літній чоловік мав дві квартири і одну хотів продати. Олександр Повстяний познайомився із ним і запропонували свої послуги. Разом із Бріком він натиснув на пенсіонера і змусив продати обидві квартири за 25 і 22 тис доларів. Повстяний представив Бріка, як сина Пуховського, йому покупець і передав кошти. Пуховського виселили і тримали в селищі Червоний Шлях, потім в селі Яківці, а в подальшому перевезли в Нехворощу. Просити гроші за продані квартири він боявся, оскільки Повстяний йому погрожував.

Наступний епізод був з жінкою у якої були борги за комунальні послуги. Повстяний і Брік пообіцяли жінці заплатити її борги і відновити втрачений паспорт, якщо вона продасть свою двокімнатну квартиру. Вони обіцяли купити однокімнатну та віддати залишок від продажу. Квартиру продали за 25 тис доларів, гроші забрав Повстяний, який представився покупцеві, як племінник жінки. Жінці обіцяну квартиру так і не придбали, грошей не дали, а відправили доглядати за Пуховським.

Повстяний у суді свою вину визнав частково. Він пояснив, що Пуховському просто допомагав продавати квартири. В епізоді з жінкою визнав себе винним, бо не проконтролював, щоб вона на виручені кошти купила собі житло. 

Суддя Андрій Антонов визнав Олександра Повстяного винним у злочині та призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі. На підставі статті 75 (звільнення від відбування покарання) суддя призначив іспитовий строк на 3 роки.

Всі фігуранти справи вийшли на свободу. Про повернення квартир обманутих людей, у судовому рішенні нічого не йдеться. Також не притягнуто до відповідальності жодного нотаріуса, який завіряв документи, що надавали шахраї.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»