Суд у справі вбивства мера Кременчука ходить по колу

У Київському суді Полтави закінчили підготовче засідання по вбивству мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенко.

В ході засідання всім обвинуваченим продовжили термін затримання під вартою до 29 жовтня. Після цього обвинувачений в замовленні вбивств Олександр Мельник заявив, що бажає, щоб його судили судом присяжних.

Однак в ході вибору присяжних виявилося, що в Київському райсуді Полтави не вистачає присяжних засідателів, – повідомляє Кременчуцька газета.

В результаті суд вирішив повернути справу про вбивство мера Бабаєва і судді Олександра Лободенко в Апеляційний суд Полтавської області – для визначення, до якого суду (з достатньою кількістю присяжних) направити його на розгляд. Це вже четвертий “виток” даної справи.

Хроніка подій:

11 лютого 2014 року невідомий скоїв кілька пострілів в суддю Автозаводського районного суду, коли той повертався додому з роботи. Потерпілий помер у лікарні тієї ж ночі. Суддя виносив рішення про накладення арешту на частину майна сім’ї Мельник.

26 липня 2014 року мер Кременчука Олег Бабаєв був убитий з вогнепальної зброї неподалік від свого місця проживання. 29 липня кримінальне провадження за фактом вбивства Бабаєва було перекваліфіковано на умисне вбивство, вчинене на замовлення групою осіб.

2 вересня 2014 року міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у вбивстві Бабаєва.

Після передачі справи в суд його почали розглядати в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року у присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду до Київського районного суду Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених у вбивствах під домашній арешт.

Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову, оскільки вважає, що рішення про зміну запобіжного заходу було нею прийнято незаконно.

Пізніше Київський районний суд міста Полтави на своєму засіданні прийняв рішення повернути обвинувачених в замовленні та організації вбивств мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду – Олександра Мельника і Олександра Крижновского – в утриманні під вартою в СІЗО.