Суд скасував договір, яким кременчуцька школа віддала теплицю в оренду ФОПу для збирання меблів

ЗОШ № 17 «Вибір» ім. М.Г. Неленя у Кременчуці ЗОШ № 17 «Вибір» ім. М.Г. Неленя у Кременчуці | Фото: ShasShi

Кременчуцька ЗОШ № 17 віддала теплицю в оренду ФОПу для збирання меблів — прокуратура через суд скасувала договір

Харківський апеляційний господарський суд не задовольнив скаргу ФОП Приходько Олена Владиславівна стосовно рішення Господарського суду Полтавської області. Останній же визнав недійсними договір оренди теплиці Кременчуцької ЗОШ № 17 «Вибір» ім. М.Г. Неленя та відповідне рішення сесії Кременчуцької міськради від 3 липня 2015 року. Про «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

Згідно з даними реєстру, у липні 2015 року керівництво школи та ФОП Приходько О.В. уклали договір оренди теплиці, площею понад 186,38 м². У ній підприємець облаштувала меблеву майстерню. Крім плати за користування, Приходько проводила заняття з дітьми та надавала їм матеріали для цих занять. До того ж, звільняла приміщення для учнів за першою ж вимогою. Це було прописано у договорі.

Апеляційний суд прийшов до наступного висновку. Відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», приміщення навчальних закладів можна здавати в оренду. Це допускається, якщо приміщення сама не користується таким об’єктом. Разом з тим, у рішенні вказано, що, якщо школа має приміщення, яке не використовує, то власник (у даному випадку Кременчуцька міськрада) має зняти його з балансу закладу. Цього зроблено не було.

За словами ж прокуратури, надання в оренду можливо тільки за цільовим призначенням — для навчально-виховного процесу. Тому у листопаді 2016 року вона звернулася з позовом до суду і захистила інтереси держави.

Господарський суд Полтавської області скасував рішення Кременчуцької міськради та договір оренди. ФОП Приходько Олена Владиславівна подала скаргу до Харківського апеляційного господарського суду. 3 травня колегія суддів у складі Людмили Здоровко, Олексія Плахова та Інни Шутенко відмовила у задоволенні апеляції і залишила рішення суду першої інстанції без змін.

Нагадаємо, схожа ситуація відбулася жовтні 2013 року на Чутівщині. Керівництво Таверівської ЗОШ I-II ступенів уклало із ФОП Шмойло Любов’ю Анатоліївною договір оренди приміщення, у якому жінка продавал побутові товари. У січні цього року Господарський суд Полтавської області скасував договір.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»