Суд призначив 8,5 років ув’язнення чоловіку, який вбив жінку на Браїлках

За вбивство співмешканки у її квартирі полтавця засудили до 8,5 років ув’язнення та зобов’язали виплатити 100 тисяч гривень компенсації її сину

Київський райсуд Полтави виніс вирок полтавцю Ігорю С., який забив до смерті співмешканку. 27 серпня суддя Олександр Калько засудив його до 8,5 років ув’язнення та зобов’язав виплатити 113 тисяч гривень компенсації сину померлої. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Згідно з матеріалами справи, 55-річний Ігор С. та 52-річна загибла познайомилися завдяки тому, що жінка доглядала його матір. Упродовж останніх трьох років, з понеділка по п’ятницю, вона жила із матір’ю Ігоря у її будинку у Гавронцях Диканського району. На вихідні приїжджала до себе в квартиру на вул. Баленка у Полтаві. Тоді й почалися стосунки цієї пари.

14 січня 2018 року Ігор С. і ця жінка святкували Старий Новий рік. Вони запрошували приєднатися подругу жінки, але та відмовилася. Під час застілля, під дією алкоголю, пара посварилася. Жінка почала виганяти чоловіка з квартири, схопила ніж і поранила лоб та плече. Той у відповідь побив її кулаками у голову та тулуб. Ударів було близько 10. Далі жінка лягла на ліжко. Ігор С. також ліг та заснув.

На ранок він прокинувся і не зміг добудитися співмешканки. Йому треба було повертатися до матері у Гавронці. Він зателефонував подрузі та попросив прийти перевірити стан жінки. Сам пішов на автовокзал, не зачинивши дверей.

Подруга прийшла та побачила, що господарка мертва. Вона викликала поліцію. Поліцейські зафіксували подію, зібрали покази і затримали Ігоря С. на АС № 3, що на вул. Зіньківській. На одязі чоловіка були сліди крові і він заявив, що нікого не вбивав, хоча його ніхто про це не запитував.

Того ж дня його взяли під варту на 60 днів. За два тижні адвокат Ігоря С. оскаржив міру запобіжного заходу в Апеляційному суді Полтавської області. Його підзахисний відправився під цілодобовий домашній арешт у Гавронці.

Під час досудового слідства та судових розглядів знайомі померлої показали, що Ігор С. неодноразово бив свою співмешканку. Його описували як агресивного чоловіка.

На суді він заявив, що не вбивав жінку, а просто перевищив межі необхідної оборони — адже та напала на нього з ножем. Втім суд, цього до уваги не прийняв, бо в момент побиття жінка не вже захищалася і побої вона отримала за деякий час після нанесення поранень.

Врахувавши усі покази свідків, матеріали справи тощо, суддя визнав Ігоря С. винним в умисному тяжкому тілесному ушкодженні, що спричинило смерть потерпілої (ч.2 ст.121 ККУ). У якості покарання йому призначили 8,6 років ув’язнення. 2 тижні, які він провів у СІЗО, зарахували у строк відбування покарання.

Крім того, син померлої пред’явив Ігорю С. цивільний позов. Він попросив стягнути з нього 12,7 тис. грн матеріальної шкоди та 100 тис. грн — моральної. Чоловік зумів довести, що втрата близької людини викликала у нього моральні страждання, тому суд задовольнив позов.

Наразі вирок не набув законної сили. Ігор С. скористався своїм правом на апеляцію та подав скаргу до Апеляційного суду Полтавської області. Поки справу переглядатимуть, чоловік сидітиме у СІЗО.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»