Суд призначив 12 тисяч штрафу чоловіку, який намагався відкупитися від покарання за керування автомобілем напідпитку

Гребінківський райсуд Полтавської областіГребінківський райсуд Полтавської області | Фото: Володимир Худолій

Гребінківський суд оштрафував на 12 тисяч гривень чоловіка, який намагався за 10 тисяч гривень підкупити поліцейського, аби уникнути покарання за керування автомобілем напідпитку

10 липня Гребінківський райсуд Полтавської області призначив 12,8 тис. грн штрафу Сергію Сергієнку за спробу підкупити поліцейського, щоб уникнути покарання за керування автомобілем у нетверезому стані. Чоловік пропонував правоохоронцю 10 тисяч грн.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, 29 квітня близько 1-ї години ночі поліцейські зупинили автомобіль Opel Combo, за кермом якого знаходився п’яний водій — Сергій Сергієнко. Правоохоронці пояснили йому, що він порушив Правила дорожнього руху та запропонували пройти медичний огляд за допомогою алкотестера або у найближчому медзакладі. Чоловік відмовився.

Натомість він дізнався від поліцейських, що старший серед них — заступник начальника Гребінківського ВП ГУНП в Полтавській області. Щоб уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем напідпитку, чоловік підійшов до замначальника та запропонував йому 10,2 тис. грн (еквівалент штрафу за керування транспортним засобом в нетверезому стані). Сергій Сергієнко хотів, щоб на нього не складали протокол.

Поліцейський відмовився від пропозиції п’яного водія, склав протокол про адміністративне порушення і тимчасово вилучив водійські права горе-водія.

З 29 квітня до 8 травня Сергій Сергієнко періодично телефонував заступнику начальника Гребінківського відділу поліції та намагався домовитися про зустріч, щоби передати поліцейському гроші. Таким чином, обвинувачений Сергієнко хотів уникнути адміністративної відповідальності та повернути вилучене водійське посвідчення.

В свою чергу, заступник начальника поліції повідомив своє керівництво про вищезгадані обставини. 10 травня близько 18-ї години Сергій Сергієнко приїхав до відділу поліції на своєму автомобілі та запросив заступника начальника на особисту розмову, під час якої продовжив вмовляти останнього прийняти запропоновані гроші та не направляти справу до суду і повернути права.

Поліцейський не завершив розмову і пішов у свій робочій кабінет. Але Сергій Сергієнко продовжив телефонувати правоохоронцю та вмовляти його продовжити бесіду. Поліцейський погодився та запросив обвинуваченого до свого кабінету, де Сергій Сергієнко передав 10 тис. грн. та був затриманий правоохоронцями.

27 червня обвинувачений Сергієнко підписав угоду з прокурором та визнав себе винним у наданні неправомірної вигоди службовій особі (ч.1 ст. 369 КК України). Суд затвердив угоду та призначив Сергію Сергієнку штраф у розмірі 12 тис. 750 грн. Крім того, 10 тис. грн, які обвинувачений надавав у якості хабара, конфіскували на користь держави.

Нагадаємо, що начальник прикордонного інспекційного пункту ветмедицини, який систематично вимагав хабарі від Решетилівської філії ТОВ «Фуд Девелопмент», відбувся штрафом 25,5 тисяч.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»