Суд повернув справу по вбивству мера Кременчука прокуратурі

У Жовтневому райсуді Полтави відбулося підготовче засідання по справі замовного вбивства судді Лободенко і мера Кременчука Бабаєва.

Справа розглядається вже четвертий рік, і четверта суддівська колегія почала розгляд з самого початку. Розгляд справи розпочався з клопотання захисників і обвинувачених про повернення обвинувального акта в прокуратуру.

Як повідомляє Кременчуцька газета, суддівська колегія задовольнила клопотання і повернула обвинувальний акт у прокуратуру. У самій же прокуратурі з таким рішенням не згодні – вже подана апеляційна скарга на рішення Жовтневого райсуду. Разом з тим, за наявними даними, прокуратура усуває недоліки в документі, на які вказав суд. І як тільки це буде зроблено, суд продовжить розгляд справи.

Нагадаємо, за підозрою в скоєнні вбивства на замовлення під вартою тримають чотирьох осіб, серед яких Олександр Крижановський (якого вважають організатором вбивства) і директор приватної телекомпанії “Візит” Олександр Мельник (вважається замовником вбивства), а також виконавці – Ігор Пасічний та Ігор Куник.

11 лютого 2014 року невідомий кілька разів вистрілив в суддю Автозаводського районного суду, коли той повертався додому з роботи. Потерпілий помер у лікарні тієї ж ночі. Суддя А. Лободенко виносив рішення про накладення арешту на частину майна сім’ї Мельник. А 26 липня 2014 року мер Кременчука Олег Бабаєв був убитий з вогнепальної зброї недалеко від свого місця проживання.

29 липня кримінальне провадження за фактом вбивства Бабаєва було перекваліфіковано на умисне вбивство, вчинене на замовлення за попередньою змовою групою осіб. 2 вересня 2014 року міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у вбивстві Бабаєва.