Суд дозволив повернутися в керівне крісло спійманому на хабарі екс-голові Кременчуцької МСЕК

Кременчуцька МСЕК Кременчуцька МСЕК | Кадр з відео «ГромадськеТБ.Кременчук»

Октябрський райсуд скасував заборону обіймати керівні посади спійманому на хабарі екс-голові Кременчуцької МСЕК

5 жовтня Октябрський районний суд Полтави прийняв рішення стосовно Руслана Серажима — екс-керівника Кременчуцької медичної соціально-експертної комісії № 1. Затриманий на хабарі лікар МСЕК подав клопотання до суду, щоби скасувати своє покарання — заборону обіймати керівні посади строком на 2 роки.

Суддя Віталій Микитенко клопотання хабарника задовольнив і дозволив йому повернутися в крісло керівника. Аргументи судді — згідно із ч. 3 ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше половини строку покарання, призначеного судом за злочин невеликої або середньої тяжкості. Прокурор проти такого рішення не заперечував.

Нагадаємо, що Руслана Серажима затримали 20 квітня 2016 року. Він отримав 15 тис грн за допомогу у видачі документів на І групу інвалідності строком на 3 роки (для людина, яка потрапила у ДТП). 29 квітня 2016 року між прокурором відділу прокуратури Полтавської області та підозрюваним була укладена угода про визнання винуватості.

9 червня 2016 року Автозаводський районний суд Кременчука визнав Руслана Серажима винним у хабарництві та призначити йому узгоджене з прокуратурою покарання у виді штрафу — 25 тис. грн. Крім цього суд позбавив його права обіймати керівні посади в органах МСЕК та в інших державних установах строком 2 роки.

Руслам Серажим штраф сплатив, але не витерпів доки спливе до кінця зазначений термін, і подав клопотання до Октябрського районного суду. Враховуючи, що рішення суду вступило в силу в липні 2016 року, без позову лікарю-хабарнику залишилося чекати 9 місяців на право займати адміністративні посади.

Сьогодні ж Руслан Серажим працює простим лікарем в МСЕК, а посаду виконуючого обов’язки голови комісії займає Олександр Прийомишев.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»