Суд дозволив арештувати альтанки біля Нижньомлинської дамби — через 7 років після їх незаконної появи

Альтанки біля шлюза-регулятора у Нижніх Млинах Альтанки біля шлюза-регулятора у Нижніх Млинах | Фото: Max Zah, квітень 2017 року

Суд арештував майно поблизу Нижньомлинського шлюзу — альтанки, дитячі гойдалки, гірку та металевий вагончик

Слідчий суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Кулешова 9 листопада 2017 року розглянула клопотання старшого слідчого Полтавського районного відділу поліції про арешт майна.

Слідчий за погодженням із прокурором попросив накласти арешт на сім тимчасових споруд — дерев’яних альтанки, чотири дитячі гойдалки, одну дитячу гірку, дерев’яний шлагбаум, понтонний міст, металевий вагончик, які є власністю Максима Захожого, і які розташована в адміністративних межах Щербанівської сільської ради (поблизу Нижньомлинського шлюзу). Мова йде про конструкції, які почали з’являтися на прибережно-захисній смузі річки Ворскли ще у 2010 році

Слідство вважає, що Максим Захожий розташував об’єкти на самовільно зайнятій ділянці площею 2157 кв.м, яка є частиною прибережно-захисної смуги річки Ворскла. Слідчий попросив не тільки накласти арешт на майно, але й заборонити використання та розпорядження цим майном.

Клопотання мотивоване тим, що у провадженні районної поліції перебувають матеріали досудового розслідування від 1 березня 2016 року, за ст.382 КК України (Невиконання судового рішення).

Слідчий вказав, що 2 грудня 2014 року Полтавський районний суд зобов’язав Максима Захожого звільнити самовільно зайняту земельну ділянку сільськогосподарського призначення для сінокосіння та випасання худоби поблизу Нижньомлинського шлюзу. Суд виходив з того, що на ці об’єкти немає відповідного дозволу органу виконавчої влади чи органу місцевого самоуправління.

20 травня 2015 року рішення райсуду підтвердив і Апеляційний суд Полтавської області.

Фото: Oleg Boba

Фото: Max Zah

Фото: Наталії Котенко Фото: Наталії Котенко

Суд також встановив, що по даній справі 16 червня 2015 року виданий виконавчий лист. У зв’язку із цим Октябрський райсуд Полтави 11 жовтня 2017 року дозволив слідчому поліції вилучити цей виконавчий лист, який перебуває в архіві відділу державної виконавчої служби Полтавського РУЮ Головного управління юстиції у Полтавській області. При цьому слідчий вважав, що є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, які несуть докази у вказаному кримінальному провадженні.

Вже 9 листопада 2017 року до свого клопотання слідчий надав копії паспортів прив’язки вищевказаних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності за межами населеного пункта с.Нижні Млини Полтавського району. Згідно з копією листа Щербанівської сільської ради від 24 листопада 2016 року, Максим Захожий не звертався із заявою до сільради щодо надання в оренду земельної ділянки для сінокосіння та випасання худоби.

Згідно з копією листа від 23 грудня 2016 року Полтавської РДА повідомлено, що Максим Захожий із заявами про надання йому земельної ділянки для ведення водного господарства в межах прибережно-захисної смуги річки Ворскла в селі Щербані не звертався, але у вересні 2016 року надходило звернення до РДА стосовно продовження терміну дії паспортів прив’язки тимчасових споруд, які було виготовлено та погоджено у 2014 році.

Крім того у матеріалах клопотання є пояснення самого Максима Захожого, який 8 серпня 2017 року повідомив, що письмово звернувся до голови Щербанівської сільської ради з приводу укладення тимчасового договору оренди на час розроблення документації земельної ділянки для обслуговування тимчасових споруд. Також слідство передало суду копію протоколу допиту свідка — Людмили Захожі. 4 листопада 2017 року вона пояснила, що на земельній ділянці, що їй належить, Максим Захожий протягом тривалого часу веде підприємницьку діяльність та розміщує тимчасові споруди для відпочинку людей.

Розглянувши матеріали, які надало слідство, суд вирішив:

  • задовольнити клопотання слідства про арешт майна;
  • накласти арешт у виді заборони використання та розпорядження вищевказаним майном та визначити місце його зберігання на території Чалівського лісництва;
  • ухвала підлягає негайному виконанню, але може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області.

До цього додамо, що Максим Захожий є співзасновником ТОВ «Агрокапіталінвест», зареєстрованого у Полтаві. Максим Олександрович також балотувався від партії «Рідне місто» на виборах до Полтавської облради 2015 року. Під час виборів він вказав, що є директором території відпочинку «Плотина» в Нижніх Млинах Полтавського району.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»