Суд доручив СБУ знайти обвинуваченого по справі хабарництва чиновника Полтавської ОДА

Октябрський райсуд задовольнив клопотання прокурора та доручив СБУ Полтавщини розшукати обвинуваченого по справі хабарництва чиновника Полтавської ОДА, який, за версією слідства, домовився про хабар для начальника управління інфраструктури та туризму

24 липня Октябрський райсуд Полтави задовольнив клопотання прокурора та доручив СБУ Полтавщини затримати Олексія Соловйова, який, на думку слідства, два роки тому домовився про хабар для начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА. Після затримання вирішуватиметься питання про обрання йому запобіжного заходу — тримання під вартою.

Нагадаємо, 20 березня 2019 року відбулося судове засідання по кримінальному провадженню стосовно екс-начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександра Колесникова, який нині працює керуючим справами «Фельдман Еко-парку». Тоді суд призупинив провадження та оголосив у розшук одного з підозрюваних — Олексія Соловйова, який неодноразово не з’являвся на судові засідання, а працівники поліції не забезпечили його привід.

«Полтавщина» повідомляла, що Колесникова затримали 15 червня 2017 року під час отримання хабара у 24 тис. грн. Пізніше його звинуватили у порушенні ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Слідчі встановили, що посередником, який домовлявся про хабар був полтавець Олексій Соловйов. За $2000 чиновник мав погодити одному з підприємців тимчасовий дозвіл на перевезення пасажирів на маршруті № 122-13 Войниха — Терни. Соловйова звинуватили у порушенні ч. 2 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом).

Під час засідання 24 липня 2019 року Віталій Микитенко ухвалив відновити кримінальне провадження та надав дозвіл на затримання обвинуваченого Соловйова. Після того, як правоохоронці затримають Соловйова, буде вирішуватися питання щодо взяття його під варту для участі у розгляді кримінального провадження.

Олександр Колесников та Олексій Соловйов Олександр Колесников та Олексій Соловйов

Виконання ухвали доручити відділу БКОЗ УСБУ в Полтавській області.

Додамо, що Олексію Соловйов намагався піти на угоду з прокурором — визнати провину й отримати менше покарання. 8 листопада 2017 року суддя Анатолій Савченко вдруге відмовив йому у затвердженні угоди про визнання вини. Причини відмови ті самі, що і першого разу — «умови угоди не відповідають інтересам суспільства». Також суддя об’єднав в одне кримінальне провадження справи Олександра Колесникова та Олексія Соловйова, адже їх звинувачують в одному й тому ж правопорушенні.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»