Студентів Української Академії Лідерства навчали організації заходів на прикладі полтавських проектів

24 лютого у Копилах пройшов тренінг для полтавського осередку Української Академії Лідерства від НМО «Magnum Opus». Його тема — організація успішних заходів.

Це не перша лекція від «Magnum Opus» для УАЛ-Полтава. Співпраця розпочалася з листопаду 2016-ого року і продовжується з другим набором студентів. 

З того часу полтавським організаторам вдалося провести або долучитися до проведення поетичного вечора Сергія Жадана, вистави «Ніч 16 січня» за п’єсою Айн Ренд, благодійної книжкової барахолки, жіночого форуму «Створена надихати» тощо. Тому тренінг зосередили довкола цих заходів.

Навчання розбили на три блоки. У першому «маґнумець» Роман Повзик розповідав основи, які варто знати організатору. Лекція стосувалася розподілу обов’язків у команді і що вони в себе включають, створення календарного плану події, пошук приміщення, роботи над помилками та страхування від факапів:

— Вирощуйте спеціалістів зі своєї команди. Будь-яке організаторство не проходить безслідно для молодої людини. Це може не приносити гроші у короткостроковій перспективі. Але навички, які ви отримуєте займаючись івент-менеджментом, дадуть змогу опановувати проекти будь-якої складності.

Роман Повзик Роман Повзик

Другу частину тренінгу приділили практичній складовій. Тут «маґнумці» Катерина Кролевська та Денис Старостін розповідали про масштабні заходи, над організацією яких працювали у восени минулого року. Перша на прикладі жіночого форуму «Створена надихати» показувала, як варто підходити до створення події на понад 170 учасниць. План тут має бути не один, а відразу чотири: організаційний, оперативний, медійний та самого заходу.

— Водночас кожен член команди повинен мати ще й власний оперативний план. Він чітко має розуміти, де буде і що робитиме у кожен момент часу, доки триває захід. Від злагодженої роботи організаторів залежить враження аудиторії і частково успішність заходу, — радить Катерина Кролевська.

Катерина Кролевська Катерина Кролевська

Денис Старостін розповідав про книжкову благодійну барахолку, яка проходила наприкінці вересня у партнерстві з ТРЦ «Київ». При підготовці соціального проекту організатори вирішили звузити ідею і збирати виключно на одну проблему — дитячу онкологію.

Денис Старостін Денис Старостін

— Залучайте лідерів громадської думки до популяризації ідеї. Ми намагалися на повну застосувати цей ресурс. У загальному підсумку від такої промоції виграють усі, — зазначає «маґнумець».

Частину про кейси завершував Роман Повзик, який розповів про організацію презентацій письменника Макса Кідрука у жовтні минулого і позаминулого років.

Насамкінець тренінгу на прохання менторів програми учасникам задали домашнє завдання. Воно полягає у тому, щоб написати матеріал для ЗМІ про кожен з чотирьох проектів, які реалізують «уалівці». Лектори відредагують тексти і допоможуть розповісти про майбутні заходи УАЛу. 

Нагадаємо, що сьогодні о 17:00 у приміщенні ГО «Нова Полтава» (вул. Котляревського 6) відбудеться презентація книги історика Ярослава Грицака та польської журналістки Ізабелли Хруслінської «Розмови про Україну».

Юлія ГОНЧАРЕНКО