Список Йованович: яких полтавських чиновників не можна притягати до відповідальності за корупційні злочини

Посол США в Україні Марі ЙовановичПосол США в Україні Марі Йованович | Фото: ua.usembassy.gov

Список посла США в Україні Марі Йованович може мати регіональні додатки. Один із них, із прізвищами полтавських чиновників та депутатів потрапив до нашої редакції

Скандальне інтерв’ю генерального прокурора Юрія Луценка, яке він дав американському виданню TheHill, отримало своє продовження, а інформація генпрокурора, схоже, знайшла несподіване підтвердження.

Нагадаємо, що Юрій Луценко заявив, що посол США в Україні Марі Йованович просила його не проводити розслідування стосовно певних осіб і навіть передала йому перелік цих людей.

Один із народних депутатів передав «Полтавщині» фотокопію частини цього документу. Наше джерело повідомило, що окрім чиновників найвищого керівництва країни, у «списку Йованович» (назвемо його так) є додатки із прізвищами осіб по кожному регіону держави. Зокрема, мається і полтавський додаток з 12 сторінок.

Сторінка, фотографію якої ми отримали, містить перелік з 42 осіб — це представники обласної та міської влади. Найбільше у списку депутатів обласної ради та Полтавської міської ради, хоча й керівники департаментів Полтавської ОДА та виконавчого комітету міськради.

Цікава деталь списку — він має правки, зроблені олівцем від руки. До певного часу список очолювали вже екс-голова Полтавської ОДА Валерій Головко та його перший заступник Андрій Пісоцький. Однак після гучного корупційного скандалу, де фігурують мільйонні суми, телефони iPhone 10 та автомобіль Mercedes-Benz G63 AMG, Президент України Петро Порошенко ініціював їх звільнення.

Можливо саме тому прізвища Головка та Пісоцького у списку закреслені, що можна трактувати, що чиясь всемогутня рука зняла із них своєрідну «бронь». Серед закреслених осіб — заступник голови ОДА Микола Білокінь, заступник Інна Іщенко, керівник Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан, колишній міський голова Олександр Мамай (який програв апеляцію щодо свого звільнення), а також начальник управління ЖКГ Сергій Сінельник, якого підозрюють у підробці документів на ремонт двох вулиць у Полтаві. Стосовно останнього, то у американського куратора, ймовірно, виникли запитання щодо прізвища посадовця і він ще уточнює його.

Таким чином, можна припустити, що окремі мітки у списку дещо збігаються із реальними подіями у Полтаві.

У списку Йованович є багато знаків питання навпроти кількох прізвищ: заступника голови ПОДА Олега Пругла, керівника апарату облдержадміністрації Катерини Бойко, керівника Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, голови Полтавської облради Олександра Біленького, першого заступника міського голови Полтави Андрія Ляміна, заступника міського голови Олексія Чепурка. Красномовними є кількість знаків питання навпроти двох останніх чиновників. Можливо, прискіпливе всебачаче американське око сумнівається у їх подальшій присутності у списку.

Мало зрозумілою є мітка «wtf», яку можна розшифрувати як «what the f*ck?» (переклад — «що за дідько?») навпроти депутата облради Валерія Прядка. Можливо, це пов’язано із тим, що у червні 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура затвердила обвинувальний акт стосовно Валерія Прядка, якого підозрюють у спробі підкупу поліцейських. Однак вже тривалий час справа не розглядається у суді.

Список має й інші спеціальні мітки. Наприклад, ім’я в.о. голови Полтавської ОДА Романа Товстого обведено цим роковим олівцем. Колами позначені порядкові номери у списку секретаря Полтавської міськради Олександра Шамоти та депутата міськради Андрія Матковського, які наразі активно готуються до наступних мерських виборів. Але чи розділяють їх прагнення в американському посольстві?

Юрій Луценко Юрій Луценко

На жаль, сам генпрокурор Юрій Луценко досить завантажений роботою, тому не зміг підтвердити достовірність даного додатку до списку Йованович.

Відомо, що після скандальної заяви Луценка основний список оприлюднив народний депутат Сергій Мельничук. У ньому 13 прізвищ: нардепи Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Березенко, Сергій Пашинский, екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, екс-голова НБУ Валерія Гонтарєва, екс-перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, суддя КСУ Олександр Пасенюк, кандидат в президенти Анатолій Гриценко, співак Святослав Вакарчук, журналіст Дмитро Гордон та колишній керівник АП Борис Ложкін.

Петро ПОТОМАК