Спростування: полтавські держрибінспектори не кришують незаконний вилов риби

Начальник Управління Держрибагенства в Полтавській області Оксана Кулинич спростувала інформацію щодо участі своїх співробітників у незаконному видобуванні риби.

Нагадаємо, 9 червня мас-медіа поширили відповідну інформацію  з посиланням на спікера Департамента економіки НПУ Наталію Калиновську.

Так, ЗМІ поширили інформацію про викриття  посадовців Держрибагентства в Полтавській області, які «організовували» і«кришували» незаконний вилов риби в промислових масштабах.

Йшлося про  те, що   посадові особи «давали згоду на діяльність «браконьєрських» бригад, які, використовуючи заборонені знаряддя  лову, під час нересту здійснювали промисловий вилов риби у  промислових масштабах.

Пані Калиновська повідомила ЗМІ, що «в результаті 14 обшуків, проведених по місцям роботи і проживання посадових осіб управління Держрибагентства, а також членів риболовецьких бригад, було  виявлено та вилучено більше 30 тонн риби, більше 500 одиниць заборонених знарядь  лову, патрони, чорнові записи, а також  близько 1,5 мільйонів  гривень і 60 тисяч доларів США готівкою».

Управління Держрибагентства у Полтавській області офіційно повідомляє: ПОШИРЕНА ІНФОРМАЦІЯ В ЧАСТИНІ СПІВРОБІТНИКІВ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖРИБАГЕНСТВА В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ. 

Ані грошей, ані риби, ані заборонених знарядь лову вилучено не було.

8 червня 2017 року  працівниками Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України дійсно  було проведено обшуки: адмінприміщення Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області та за місцем проживання 3-х працівників рибоохоронного патруля.

Проте за результатом обшуків було вилучено журнали реєстрації вихідної  та вхідної кореспонденції.

Це підтверджують відповідні протоколи обшуку. Жодного працівника Полтавського рибоохоронного патруля не було затримано, повісток про виклик для проведення слідчих дій не вручалося, на допит працівники не викликалися.  

Граната та набої, про які йшлося у повідомлені поліції, були вилучені у громадянина, що не має відношення до Управління Держрибагентства у Полтавській області.

Гроші, про які йшлося у повідомленнях, не були вилучені у співробітників Держрибагентства в Полтавській області.

Імовірно, вони були вилучені під час обшуків у суб’єктів підприємницької діяльності.

Щодо обшуків у суб’єктів підприємницької діяльності,  які проводила поліція, ті, відповідно до ЗУ «Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них», органами рибоохорони не контролюються.

Відповідно до ст. 11 цього Закону державний контроль та нагляд за безпечністю та якістю продуктів лову та харчової продукції з них здійснюються під час їх виробництва, зберігання, транспортування, реалізації, використання, утилізації чи знищення і надання послуг у сфері громадського харчування центральними органами виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах ветеринарної медицини, санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту прав споживачів у межах їх повноважень.

Відповідно до Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого Постановою КМУ від 02.09.2015 року №667, здійснення державного контролю за діяльністю суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, перевезення, зберігання органічної продукції, а також ведуть реєстр цих виробників покладено на вище зазначену службу.

«Управління Держрибагентства у Полтавській області  зі свого боку максимально сприяє проведенню слідчих дій та боротьбі з незаконним виловом риби в області в цілому. Зі свого боку ми кожного тижня викриваємо  десятки фактів порушення правил рибальства. Ми вдячні правоохоронним органам за оперативні дії щодо  викриття переробників нелегальної риби. В цій сфері ми, на жаль, не маємо компетенції для перевірок та рибоохоронних рейдів. Проте боротьба з нелегальними переробниками не менш важлива ніж, та робота, що ми проводимо на воді. Разом з тим, я звертаються до всіх працівників поліції та ЗМІ: прошу вас перевіряти інформацію, яку ви поширюєте. Ми робимо спільну справу – очищуємо рибну галузь від порушень та корупції. І  поширення недостовірної інформації про один одного – справі точно не допоможе»,  ̶  повідомила начальник Управління Держрибагенства в Полтавській області Оксана Кулинич.