«Справедливість» разом з полтавцями вимагали від прокуратури реагувати на злочину бездіяльність міської влади

Громадсько-політичний рух та члени ОСББ вимагали від прокуратури нарешті покарати винних посадових осіб

Сьогодні під стінами прокуратури Полтавської області відбулася акція протесту. Представники ОСББ, яких підтримав громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість», виступили проти злочинної бездіяльності заступника міського голови Полтави Андрія Ляміна та начальника КП «ЖЕО № 2» Олександра Ландаря.

Протестувальники наголосили на тому, що відповідно до «Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків», затвердженого Постановою КМУ від 20 квітня 2016 року «Списання з балансу багатоквартирних будинків міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади, державним підприємством або органом місцевого самоврядування, на балансі яких перебувають багатоквартирні будинки (балансоутримувач), у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності, здійснюється на підставі прийнятого ними рішення про списання багатоквартирних будинків».

Але до цього часу процедура списання багатоквартирних будинків не розпочата, вище зазначені посадові особи, зловживаючи службовим становищем, умисно, без законних підстав, не проводять процедуру списання будинків з балансу. За словами протестувальників, на приватизовані житлові та нежитлові приміщення нараховуються амортизаційні нарахування з метою уникнення сплати податку на прибуток на загальних підставах. Таким чином, у бухгалтерських звітах показуються фіктивні збитки «ЖЕО № 2», що є підставою для їх компенсації з міського бюджету.

Крім того, в будинках, де співвласники створили ОСББ, «ЖЕО № 2» фактично припинив надання комунальних послуг, а оформлені жителями цих будинків пільги та субсидії продовжують зараховуватися на рахунок ЖЕКу. По фактам до прокуратури подані відповідні заяви про злочини посадових осіб.

Іншою вимогою протестувальників, як повідомив Ігор Головатий, стало не належне реагування прокуратури щодо фактів корупції з боку головлікаря 4-ї МКЛ Леоніда Куроєдова. Останній є засновником благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини». Протягом останніх 11 років він погоджував цій БО договори оренди на території лікарні. Що є злісним порушенням статті 28 ЗУ «Про запобігання корупції» — (Конфлікт інтересів). Це підпадає під відповідальність за ст. 172-7 КУпАП (Корупційне адміністративне правопорушення).

На думку протестувальників, така позиція прокуратури зумовлена діяльністю прокурора Колоса, який вже відомий тим, що місяцями не погоджував протокол про корупції на головлікаря МСЕКу Тетяну Жабо. Якщо це не так, то чому тоді ще жодного корупціонера-високопосадовця у Полтаві так і не притягнули до відповідальності?

Прес-центр Громадсько-політичного руху «Справедливість»