«Справедливість» підтримала ОСББ та споживачів у конфлікті з монополістом «Полтавагаз»

Громадськість домовилася із монополістом, щоб останній розробив нові правила взаємодії із ОСББ на прикладі об’єднання «Сотий»

Сьогодні громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» разом із мешканцями Полтави та головами ОСББ вийшли під стіни ПАТ «Полтавагаз». Вони протестували проти дій монополіста у сфері постачання природного газу населенню. Так, представники «Полтавагазу» почали нав’язувати ОСББ та ЖБК підписання договорів з утримання внутрішньо-будинкових газових мереж. Згідно із цими договорами ОСББ та ЖБК повинні сплачувати монополісту кошти. Людей обурила ця ситуація, оскільки в кожному договорі на постачання природного газу між споживачем та постачальником вказано, що саме постачальник послуг, який користується внутрішньо-будинковими мережами, повинен це робити.

Також людям не є зрозумілим, чому «Полтавагаз» за допомогою їхніх мереж здійснює підприємницьку діяльність та отримує прибуток, а утримувати ці мережі повинні люди власним коштом.

Організатор акції Ігор Головатий разом із ініціативною групою також зазначили на тому, що монополіст зловживає своїм становищем, коли відключає від природного газу будинку у разі відмови мешканців від встановлення загальнобудинкового засобу обліку. На думку Ігора Головатого, це є нічим іншим, як терор населення.

У той же час досить незрозуміло, яким чином «Полтавагаз» у разі встановлення побудинкового газового лічильника забезпечить людям їхнє законне право сплачувати за дійсно спожиту послугу, що регламентує законодавство України стосовно прав споживачів.

Сергій Мокрий та Ігор Головатий Сергій Мокрий та Ігор Головатий

До людей вийшов перший заступник голови правління «Полтавагазу» Сергій Мокрий, який запросив ініціативну групу разом із юристами до свого кабінету, щоб досягнути порозуміння. Під час діалогу із керівництвом фірми-монополіста люди виклали свою позицію та вислухали представників «Полтавагазу». На жаль, досить очікувано було, що позиції газовиків та споживачів мала протилежні напрямки. Але представники монополіста погодились із тим, що потрібно розробляти інші механізми взаємовідносин між постачальником та споживачами.

Таким чином, щоб розробити прийнятні умови для постачальника та споживачів, було вирішено запустити пілотний проект, який буде реалізовано на базі ОСББ «Сотий» (вул. Небесної сотні, 59/2), який очолює Володимир Латиш. З усього зрозуміло, що це не перша і не остання зустріч полтавців та керівництвом «Полтавагазу».

Прес-центр громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість»