Справа хакера Капканова: суддя Кулешова взяла самовідвід через негативні дописи у Facebook

Лариса Кулешова та Віталій МикитенкоЛариса Кулешова та Віталій Микитенко | Фото Миколи Лисогора

Суддя Лариса Кулешова заявила про самовідвід в справі Капканова через сумніви в своїй неупередженості

21 травня відбулося засідання в Октябрському райсуді Полтави по справі підозрюваного у кіберзлочинах Геннадія Капканова. Одна із суддів колегії Лариса Кулешова заявила про свій самовідвід. Вона пояснила, що не може розглядати справу бо має конфлікт інтересів. Так, Лариса Кулешова обирала міру запобіжного заходу Геннадію Капканову під час його затримання у 2016 році. Тоді вона відмовила дати дозвіл на його арешт, після чого він зник і був оголошений у розшук.

Суддя заявила, що після її рішення у соціальній мережі Facebook поширювали негативні дописи стосовно неї.

Нагадаємо, що правоохоронці Полтавщини завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо Геннадія Капканова. Обвинувальний акт був направлений до Октябрського районного суду Полтави. Капканова підозрюють за ст. 348 (замах на вбивство працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 263 (придбання, зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу) та ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) КК України.

Обвинувачення стосується подій 30 листопада 2016 року, коли Геннадій Капканов стріляв в бік правоохоронців, які зайшли в його помешкання, щоб провести обшук. В кримінальному провадженні фігурує троє потерпілих: Віталій Тихоненко, Володимир Бойко, Олександр Темник.

До колегії суддів, яка розглядає справу Капканова, увійшли: Віталій Микитенко, Олександр Струков, Лариса Кулешова. Після самовідводу Лариси Кулешової автоматизована система обере третього суддю.

Судді Лариса Кулешова, Віталій Микитенко та Олександр Струков Судді Лариса Кулешова, Віталій Микитенко та Олександр Струков

Геннадій КапкановГеннадій Капканов

Нагадаємо, що 7 грудня 2016 року прокуратура Полтавщини відкрила кримінальне провадження щодо ухвали Лариси Кулешової. Відомості до ЄРДР внесли за фактом завідомо неправосудного рішення щодо відмови у затриманні громадянина, який перебував у міжнародному розшуку. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення — ч.1 ст. 375 КК України.

Також в січні 2018 року Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу за скаргою прокуратури на Ларису Кулешову. В травні Вища рада правосуддя тимчасово зупинила провадження у справі у зв’язку з тим, що прокуратура вчасно не надала потрібних документів.

Був хакером — став програмістом

Цікаво, що прокуратура в своїх повідомлення раніше називала Геннадія Капканова «хакером», а тепер просто «програмістом».

Першочерговий злочин, в якому підозрюють Геннадія Капканова — організація роботи ботнету «Avalanche». Наразі правоохоронці це обвинувачення взагалі не розглядають. Капканов уже три місяці перебуває у Полтавському СІЗО.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»