Спорудження пам’ятника, оцифрування книг та урочистості: як на Полтавщині вшановуватимуть пам’ять Симона Петлюри

У травні 2019-го на Полтавщині відзначатимуть 140-річчя від дня народження українського державного, військового та політичного діяча, Голови Директорії, Головного отамана військ УНР Симона Петлюри.

План заходів до пам’ятної дати обговорили учора на робочій нараді у Полтавській ОДА.

— Уже розробили проект плану заходів до 140-річчя від дня народження видатного українського діяча Симона Петлюри. Ініціативу підтримано і головою Українського інституту національної пам’яті, —розповіла в.о. директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко Це перше робоче засідання, метою якого є координація дій та внесення змін до плану, який розрахований на 2017-2021 роки.

Вікторія Пилипенко Вікторія Пилипенко

Як повідомив перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Юрій Варченко, усі заклади культури області готуються до проведення мистецьких та тематичних заходів з нагоди пам’ятної дати:

— За планом, в області проведуть урочисті заходи, а в Полтаві планується святковий концерт. Не обійдеться і без традиційних Петлюрівських читань, Полтавщина уже має досвід їх проведення. Але ми б хотіли, щоб вони стали масовішими та пройшли не тільки у нашому місті, а в усіх бібліотеках та навчальних закладах області.

Вікторія Пилипенко та Юрій Варченко Вікторія Пилипенко та Юрій Варченко

Планують відновити і пошкоджену меморіальну дошку Симону Петлюрі, що на фасаді Полтавської державної аграрної академії. Та збудувати пам’ятник видатному діячеві, попередньо оголосивши відкритий конкурс на кращий ескізний проект та визначення місця його розташування. Обговорили питання і створення у Полтаві музею.

— Також ми маємо намір створити просвітницький відеоролик не тільки про Петлюру, а й загалом про революцію 1917-21 рр. Планується також оцифрувати та оприлюднити в Інтернеті 7 наукових збірників «Полтавська Петлюріана». А в місцевих ЗМІ висвітлюватимуть матеріали про життя та діяльність діяча та транслюватимуть тематичні телерадіопередачі,— сказав Юрій Варченко.

У свою чергу, голова обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський зазначив, що план заходів хороший, але треба його трохи доопрацювати:

— Будь-яке місто світу, яке б мало таку визначну постать, як для Полтави Симон Петлюра, ним би пишалося. Були б названі школи, вулиці, був би окремий музей, пам’ятник. Нам це все набагато важче робити в силу постколоніальної свідомості громадян нашого міста та й міської влади. Важливо, щоб місто знало і хотіло і проводити заходи, і встановлювати пам’ятник і створювати музей, тому ми маємо проводити потужну просвітницьку кампанію.

У підсумку, на нараді вирішили створити оргкомітет, а план заходів подати на затвердження голови ОДА.

Прес-служба Полтавської ОДА