Співробітники СБУ проводять обшук у полтавському офісі «Укргазвидобування» (оновлено)

ГПУ «Полтавагазвидобування» — філія «Укргазвидобування» у Полтаві ГПУ «Полтавагазвидобування» — філія «Укргазвидобування» у Полтаві | Фото: poltava.to

Зранку співробітники СБУ та Генпрокуратури проводять обшуки у офісах «Укргазвидобування», що розташовані у Києві та Полтаві

Як повідомили у прес-службі СБУ, 8 лютого співробітники СБУ та генпрокуратури обшукують офіс «Укргазвидобування» у Полтаві та у Києві. Більш детальну інформацію прес-аташе пообіцяла надати пізніше. Хоча, за інформацією «Економічної правди», причина обшуку у порушенні при закупівлі охоронних послуг.

Цікаво, що прес-секретар Генпрокуратури Лариса Сарган, у телефонній розмові, заперечила причетність ГПУ до обшуку, заявивши, що обшук проводить поліція. У прес-службі СБУ не стали коментувати інформацію колеги та, навпаки, повідомили, що обшуки проводяться спільно із співробітниками ГПУ.

UPD: У прес-службі СБУ повідомили деталі обшуку. Отже, обушки проводились спільно з прокуратурою у трьох офісах Укргазвидобування, а саме: у Києві, Полтаві та у Харківській області. Правоохоронці встановили, що посадовці Укргазвидобування укладали договори на охорону важливих державних об’єктів, з приватними структурами. Хоча охорону таких об’єктів, згідно з чинним законодавством, не можуть здійснювати приватні структури. Як з’ясувалось, договори укладались для легалізації оборудки по виводу грошей з підприємства. Завдяки цій схемі, посадовці Укргазвидобування вивели з підприємства та привласнили 95 млн грн.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року, ГПУ вже проводила обшук у полтавському офісі «Укргазвидобування» ГПУ «Полтавагазвидобування», тоді причину обшуку не повідомили. Окремо варто зауважити, що менше місяця тому полтавська філія Укргазвидобування закупила шафи за 350 тис. грн через тендер, який розіграли споріднені фірми.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»