Спійманий за п’яне водіння митник, який намагався відкупитися від поліції за $250, відбувся штрафом

Затриманий Сергій Сипка, вже колишній інспектор митного посту «Лтава»Затриманий Сергій Сипка, вже колишній інспектор митного посту «Лтава»

Миргородський суд оштрафував вже колишнього інспектора митного посту, який сів п’яним за кермо і намагався відкупитися від поліції за $250

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області виніс вирок інспектору митного посту «Лтава» Сергію Сипку, спійманому на передачі хабара поліцейському. 7 березня суддя Світлана Андрущенко-Луценко призначила йому 12,8 тис. грн штрафу. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Сергія Сипка затримали 27 жовтня 2017 року. За $250 він намагався вирішити питання повернення йому посвідчення, вилученого за керування у нетверезому стані.

Згідно з матеріалами справи, Сергій Сипко працював головним державним інспектором відділу митного оформлення № 1 митного посту «Лтава» Полтавської митниці ДФС. 25 жовтня, о 22:15, його зупинив поліцейський сектору реагування патрульної поліції № 3 Миргородського відділу поліції. Сергій Сипко керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Поліцейський склав адмінпротокол та вилучив водійське посвідчення.

За порадою знайомих, щоби вирішити проблему, митник звернувся до т.в.о. начальника Миргородського відділу поліції Олександра Мартиша. Той звернувся до правоохоронців.

27 жовтня Сергій Сипко приніс обумовлену суму до кабінету поліцейського. $250 він поклав під титульну сторінку Кримінального кодексу України, який лежав на столі Олександра Мартиша. Після затримання він добровільно віддав аркуш паперу із зазначеною сумою хабара, який був у його кишені.

На суді митник повністю визнав провину і зазначив, що не знав посади поліцейського, якому давав хабара. Також просив суворо його не карати.

Суддя Світлана Андрущенко-Луценко дослідила усі матеріали справи і визнала Сергія Сипка у пропозиції та наданні неправомірної вигоди службовій особі (ч.1 ст.369 ККУ). У якості покарання він має сплатити 12,75 тис. грн штрафу. Крім того, його $250 конфіскували у дохід держави.

За даними НАЗК, у листопаді 2017 року Сергій Сипко пішов з посади головного держінспектора відділу митного оформлення № 1 митного посту «Лтава». На час винесення вироку він вже був безробітним.

Нагадаємо, у лютому та сама суддя призначила 8,5 тис. грн штрафу студенту, який намагався уникнути покарання за п’яне водіння за допомогою 8 тис. грн хабара.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»