Спійманий на хабарі начальник райвідділу виконавчої служби у Полтаві уклав із прокурором угоду і відбувся штрафом

Подільський відділ Державної виконавчої служби містаПодільський відділ Державної виконавчої служби міста | Фото Миколи Лисогора

За хабар у 10 тисяч гривень начальника відділу виконавчої служби Подільського району Полтави засудили до 17 тисяч гривень штрафу та відпустили

Ленінський райсуд Полтави виніс вирок уже колишньому начальнику відділу виконавчої служби Подільського району Полтави Сергію Ткаченку, який попався на хабарі. 18 вересня суддя Єлізавета Парахіна затвердила його угоду з прокурором і призначила 17 тис. грн штрафу. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Сергія Ткаченка затримали 20 липня. Він вимагав та отримав 10 тис. грн за зняття арешту з будинку.

Згідно з матеріалами справи, Сергій Ткаченко був призначений на посаду начальника Подільського відділу державної виконавчої служби Головного територіального Управління юстиції у Полтавській області 27 листопада 2017 року. У червні 2018 року до нього звернувся представник громадянина. Цей громадянин хотів вирішити питання щодо зняття арешту з будинку. Нерухомість арештували через борг за кредитом іншої особи.

Сергій Ткаченко знав, що борг уже сплатили, а тому арешт скоро знімуть. Представнику він сказав, що допоможе вирішити питання за 10 тис. грн. Сам же розпорядився зняти арешт з будинку і не видавати власнику відповідні документи до його вказівки. За два тижні він навіть нагадав чоловіку про необхідність сплатити кошти.

Паралельно представник власника звернувся до правоохоронців. Ті провели спецоперацію і затримали державного виконавця одразу після того, як він отримав хабар — у його службовому кабінеті. За 2,5 тижні він звільнився з посади начальника Подільського ВДВС ГТУЮ у Полтавській області.

10 вересня Сергій Ткаченко уклав із прокурором Валерієм Куцаком угоду про визнання винуватості. Він зобов’язався повністю визнати провину у корупційному злочині, дати правдиві покази, розкаятися та співпрацювати зі стороною обвинувачення. Та, у свою чергу, обіцяла наполягати у суді на призначенні м’якого покарання.

18 вересня суддя затвердила цю угоду. Вона визнала Сергія Ткаченка винним в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч.2 ст.369-2 ККУ). У якості покарання вона призначила штраф — 17 тис. грн. Крім того, чоловік має сплатити 1716 грн за проведення судової експертизи. Хабар, який йому передали, конфіскували у дохід держави.

Вирок набуде законної сили за три тижні.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»